Úvod Koktail Prázdniny začínajú, dojmy zostávajú

Prázdniny začínajú, dojmy zostávajú

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Letné prázdniny sa pre deti začínajú, no mnoho študentov si odnáša z uplynulého školského roku množstvo zaujímavých dojmov a skúseností scx-1360 driver. Medzi nimi je určite aj skupina tridsiatich žiakov zo Strednej odbornej školy v Rakoviciach, ktorá sa zúčastnila zahraničnej stáže. V rámci výmenného pobytu Európskej únie ERASMUS+ mali možnosť navštíviť Rakúsko, Taliansko, Fínsko a Cyprus 일곱개의 대죄 1기 다운로드.

rak 1Žiaci strednej školy v Rakoviciach si okrem pobytu v zahraničí odnášajú aj množstvo zážitkov z rôznych výletov, ale aj praktických vedomostí 프로듀스101 보름달 다운로드. Do programu ich vyberali triedni učitelia na základe prospechu, dochádzky a správania. Dievčatá, ktoré vycestovali do Rakúska si vyskúšali výrobu drevovýrobkov, farmárske práce, ekologické obrábanie pôdy, pozreli si metódy pri chove zvierat, ale užili si aj výlety do Sankt Pöltenu, Viedne a Gamingu os x 10 6.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

fin 1Skupina siedmich žiakov, ktorá vycestovala na sever do Fínska, navštívila knižnicu Ahtari, múzeum Seinajoki, antický les a ZOO Ilmajoki 동경표류일기 다운로드. Nemenej zaujímavé boli aj odborné exkurzie v miestnych mliekarňach, mäsokombináte, na biofarmách či v lesných závodoch. Skúsili si ekologickú výrobu, triedenie, balenie a expedíciu bio ovocia a zeleniny, spracovanie dreva a využitie drevného odpadu v bioenergetike Sunnyside downloads. Jediným problémom, ktorý zažili bola strata batožiny, ktorá vycestovala do Tokia. Počas pobytu komunikovali po anglicky, ale na hodine fínčiny sa naučili aj základné výrazy, napríklad kiitos – čo znamená ďakujem a huomenta, teda dobré ráno gunshots.

fin 3„Keď sme boli vo Fínsku, bola dosť zima, ale inak sme sa mali veľmi dobre 퍼펙트 월드 다운로드. Krajinu majú čistejšiu a všetky odpady zodpovedne triedia. Najzaujímavejšia pre nás bola asi návšteva sauny, ale veľmi sme si užili aj prírodu a celkovo to, že sme tam mohli prežiť celé dva týždne,“ prezradili študenti Sketch Crack.

tal 1 bOsem študentov sa zúčastnilo na stáži v Taliansku 13-hour download. Okrem práce na farme sa naučili niečo z histórie Talianska. Zažili zaujímavé výlety do Ríma, Perugie, Assisi a asi najcennejším zážitkom bola návšteva baziliky svätého Petra a Kolosea.

„Boli sme na Námestí svätého Petra v Ríme a pápež František sa modlil Anjel pána, čo pre nás bolo asi najväčším zážitkom,“ povedali nám o pobyte v Taliansku.

cyp 5Cyprus bol podľa slov žiakov zaujímavý svojou architektúrou, kedy boli domy často poprepájané medzi sebou a aj keď obyvatelia neboli majetní, atmosféra a život bol pokojnejší. Zaujímavosťou bol aj rozdiel medzi Gréckou a Tureckou časťou, výlety do hlavného mesta Nikózia, Pafosu, návšteva neolitických vykopávok alebo Achilleov chrám. Domov si okrem zážitkov priniesli aj magnetky, domáci alkohol na ochutnávku a aj džemy, ktoré vyrábali z miestnych druhov ovocia.

cyp 1

„Najkrajší bol výlet na pohorie do stredu ostrova, odkiaľ sme videli celý ostrov. Obyvatelia boli príjemní, program sme vymýšľali spolu s našimi hostiteľmi. Domácemu sme sa postarali o záhradu a postavili mu chodník, za čo sa nám odvďačil veľkou spoločnou večerou. Určite by sme sa tam radi ešte niekedy vrátili,“ povedali žiaci, ktorí v rámci stáže navštívili Cyprus.

-lt- foto: lt, Stredná odborná škola Rakovice

REKLAMA