Connect with us

Koktail

Práce na hrade Tematín sú počas leta v plnom prúde

Published

on

Reklama

Členovia občianskeho združenia Hrad Tematín a ich spolupracovníci ani v júni nelenili, vďaka čomu sa im podarilo urobiť poriadny kus roboty. Na hrade stabilizovali okno na severnom paláci, začali s prácami na klenbe cisterny južného paláca, vypĺňali kavernu pod západnými oknami a urobili množstvo ďalších murárskych, či zabezpečovacích prác. V aktivite im nezabránili ani problémy s autami a nedostatok zrážok, ktoré sú dôležité pri hasení vápna.

11745626_10152828852856261_2764041792734168137_nPráce na severnom paláci sa pomaly dostávajú do svojej finalizačnej fázy a k ich dokončeniu zostáva domurovať kavernu a horné okienko. Na tejto dominante hradu a pýche občianskeho združenia v poslednej dobe zapracovali najmä Peter Lader a Zoltán Vozák.

Reklama

 

Výlet na hrad Tematín môžete začať na Bezovci, v obci Lúka alebo Hrádok. Najvýhodnejšou je asi cesta z Bezovca po hrebeni, pretože trvá o približne hodinu menej ako ostatné trasy a navyše poskytuje vďaka trase po hrebeni krásne výhľady do okolia. Je tiež fyzicky menej náročná, pretože prevýšenie sa pohybuje okolo šesťdesiatich metrov. Okrem prekvapenia spôsobeného množstvom vykonanej práce si môžete užiť aj pohľad na panorámu širokého okolia a vychutnať si krásny západ slnka.

Reklama

IMG_0751_resize

-lt- foto: o.z. Hrad Tematín

Populárne články