Connect with us

Koktail

Pokúsia sa o rekord – 900 kolies na jednom mieste

Published

on

Reklama

Okrúhle výročie prvej písomnej zmienky inšpirovalo cykloturistov, ktorí budú mať koncom augusta zraz v našom meste. Pokúsia sa o rekord v podobe stretnutia 450 cyklistov. V Piešťanoch by to podľa organizátorov nemal byť problém.

[singlepic id=31597 w=320 h=240 float=right] Liečivé pramene, prírodné krásy a architektonické pamiatky sú podľa Klubu slovenských turistov dôvodom, prečo sa 35. zraz uskutoční práve u nás. Pre vyznávačov náročných trás sú totiž nedeľako dotiaľto k dispozícii zvlnené terény Myjavskej pahorkatiny a Považský Inovec. Rekreačné trasy okolo Váhu a Sĺňavy uspokoja tých, ktorí uprednostňujú pohodu a relax. A na prázdno neobídu ani cyklisti hľadajúci pamiatky. Počas organizovaných výletov navštívia Vrbové, Košariská, Bradlo, Park miniatúr, Beckov aj Kostolec.

Reklama

Zraz cyklistov z celého Slovenska začína vo štvrtok 22. augusta a potrvá potrvá tri dní. Jeho súčasťou bude aj pokus o zhromaždenie 450 cyklistov, teda deväť stoviek kolies, čo má pripomenúť okrúhle výročie prvej písomnej zmienky o Piešťanoch.

(inf)

Reklama

REKLAMA

bike-centrum

Populárne články