Connect with us

Koktail

Po Váhu plávali horiace lekná

Published

on

Reklama
Reklama

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí a krátko pred Otvorením letnej kúpeľnej sezóny pripravili mladí ľudia z neziskovej organizácie Projekt Piešťany celodennú sériu podujatí, ktoré mali vylákať von čo najviac Piešťancov.

[singlepic id=14344 w=320 h=240 float=left]

Ako priznal jeden z organizátorov Peter Sedláčik: „Trochu sme opomenuli propagáciu, neskoro sme vytlačili plagáty, nabudúce to vymyslíme inak.“ Napriek tomu mal predpoludňajší aj večerný program dosť veľký úspech. Ráno sa v mestskom parku pri okrúhlej fontáne, kde bola frisbee a hekis zóna zastavovali celé triedy školákov a využívali blízku trávnatú plochu, ktorá je ako stvorená na hádzanie „lietajúcich tanierov“. Menšie deti ocenili skákací hrad, obdivovali zajačikov v minizoo a za Kursalonom po nich zostali kriedami skrášlené chodníky.

 

Reklama

[singlepic id=14350 w=320 h=240 float=right]

Večer bol určený odrastenejším deťom. Asi stovka mladých ľudí sa stretla na cípe Lida, kde na improvizovanom pódiu hrala kapela Bossa Trio so speváčkou Dominikou Titkovou. Ich príjemná hudba krátila čakanie na zotmenie. Až vtedy všetci návštevníci tohto nezvyčajného podujatia položili na hladinu Váhu papierové lekná, vo vnútri ktorých boli malé sviečky. „Mokrá“ obdoba lampiónov šťastia mala tiež plniť želania. Jedným z nich bolo „… aby sa podobné podujatia opakovali čo najčastejšie!“ povedala nám príjemnou atmosférou očarená Ľubica.

Na záver bola pripravená ohňová show, ktorá za zvukov bonga ukončila vydarenú akciu.

[nggallery id=782]

Text a foto: mp

REKLAMA

Populárne články