Connect with us

Koktail

Plot pri Slovane skrášlia graffiti, tentoraz bude všetko legálne

Published

on

Reklama
Reklama

Plot okolo hotela Slovan bude 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí dejiskom graffiti podujatia, ktoré mu dodá nový vzhľad. Organizátori sa v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom mesta Piešťany rozhodli pre jeho skrášlenie, pretože naposledy bol pomaľovaný v roku 2005 a „exteriérové obrazy“ postupne podliehajú vplyvom počasia. V stredu 31. mája prebiehala úprava plochy, pričom bolo potrebné odstrániť popínavé rastliny i odlupujúcu sa farbu a následne naniesť podkladovú vrstvu. Podujatie bude prebiehať dnes od 8.00 až do večerných hodín, mali by sa na ňom stretnúť približne 15-ti writeri z rôznych končín Slovenska a zapojiť sa môžu i začínajúci graffiti nadšenci.

„Myšlienka vznikla na vernisáži expozície v Dome umenia, kde sme vystavovali práce Piešťanského výtvarného klubu. Debatovali sme tam s pani Martou Jurčovou, ktorá bola takpovediac frustrovaná z poškodzovania mestských budov nelegálnymi graffiti a dospeli sme k spoločnému rozhodnutiu, že by bolo vhodné využiť plot pri hoteli Slovan na legálnu akciu. Hlavnou myšlienkou je nasmerovať mladých, aby svoje prvé pokusy realizovali na legálnych stenách a nešpatili nimi verejný priestor. Povolenie síce máme len na podujatie, ale boli by sme radi ak by tento plot mohli využívať aj v budúcnosti,“ povedal jeden z organizátorov podujatia Matej Vida.

Matej Vida je 25-ročný výtvarník pochádzajúci z Trnavy, ktorý sa už desať rokov venuje graffiti. V Piešťanoch mal v minulosti ateliér a v najbližšom období plánuje pôsobiť v Trnave. Podujatie financujú organizátori z vlastných zdrojov a môžu sa do neho zapojiť i začínajúci graffiti umelci z Piešťan, ktorí sa od skúsenejších kolegov určite veľa priučia.

Reklama

-lt/Zdroj: Matej Vida/Foto: lt-

Populárne články