Connect with us

Koktail

Piešťany a Orvište spája nová cesta – zamrznutá Dubová

Published

on

Reklama

Pohľad na okolie Piešťan z nečakanej perspektívy môžu v mrazivých dňoch zažiť korčuliari. Od bývalého armádneho skladu pohonných hmôt neďaleko kasární sa dá po zamrznutom potoku Dubová prekorčuľovať až do Veľkého Orvišťa – na vlastné nebezpečie.

[singlepic id=25334 w=320 h=240 float=left]Počas slnečného popoludnia 8. februára sa teplota vzduchu pohybovala okolo nuly. Odhadovaná hrúbka ľadu bola na začiatku cesty asi 10 – 15 cm. Úsek od skladu pohonných hmôt približne po kasárne ponúkal najkvalitnejší povrch na korčuľovanie.

Reklama

Pod prvým mostom (Orviská cesta) sa dospelý človek musí zohnúť, ale ľad má dostatočnú hrúbku. Podobné to je aj pod ďalším mostom (stará cesta ku kasárňam). Problémom nie sú ani stavidlá. Prúd tam je síce rýchlejší, ale stavidlá sa dajú opatrne prekročiť alebo aj prekorčuľovať. Zhoršuje sa však kvalita ľadu. Pravdepodobne teplotné výkyvy spôsobili, že povrch nie je rovnomerný.

[singlepic id=25355 w=320 h=240 float=left]Cestu lemuje suché rákosie, ktoré občas korčuliarom zavadzá. Skrýva sa v ňom starý bicykel a na brehu vidieť aj pár drobných skládok odpadu. Nepríjemnosti môže spôsobiť aj strom, ktorý rastie akoby v strede potoka. Treba sa ním predierať.

Reklama

Najtenší ľad je pod diaľnicou. Nepraská, ale vykúka z neho diera. Korčuľovať sa napriek tomu dá až po stavidlo pri Veľkom Orvišti. Tam už cesta končí. Ľadový povrch potoka sa tu prepadol a popraskal pravdepodobne v dôsledku zníženia hladiny.

[nggallery id=1404]

Text a foto: Martin Palkovič Spolupracoval: Gusto Niepel

Populárne články