Connect with us

Koktail

Piešťanský fotograf Marek Švančara prináša zaujímavý pohľad na krásy Slovenska

Published

on

Reklama
Reklama

Fotograf Marek Švančara z Piešťan sa spolu s priateľkou Katarínou Sivákovou rozhodol vytvoriť sériu videí s názvom Zážitkovo, prostredníctvom ktorých prezentujú krásy a zaujímavé miesta na Slovensku. Ich vlogy, teda video blogy, majú tiež ukázať ľudom, že turistika nie je až tak náročná a motivovať ich k návštevám prírody. Seriál má zatiaľ štyri diely, ktoré mapujú cesty cez Prosiek do Kvačian a výstupy na Veľký Choč, Poludnicu i Čachtický hrad. Okrem videí vznikajú na spoločných potulkách i jedinečné fotografie.

spolu

„Celá myšlienka vznikla na základe podnetu, ktorým bola v minulosti spolupráca s kamarátom Erikom Ďurišom na videách, zameraných predovšetkým na fotografovanie. Jednoducho mi chýbala činnosť, ktorá by spájala nielen natáčanie videí a fotografovanie, ale takisto aj moju vášeň pre chodenie po horách a turistiku ako takú. V dnešnej dobe sú medzi širokou verejnosťou veľmi obľúbene vlogy, ktoré sa tešia popularite medzi mladými ľuďmi, preto nás s priateľkou lákalo vyskúšať to. Dá sa povedať, že som ju do toho „namočil“ ja, pretože má takisto rada nové výzvy a objavovanie nových miest,“ približuje dôvody turistického vlogovania Marek Švančara.

Reklama

Každá z jednotlivých ciest je v niečom iná, niektoré túry sú o čosi náročnejšie a technicky ťažšie. Často práve tie, pri ktorých sa tvorivá dvojica o čosi viac zapotí, ponúkajú pohľad na krajšie panorámy do širokého okolia. V turistike našli priestor pre aktívny oddych i možnosť trávenia spoločného času na horách, pričom fotenie a natáčanie nie je vždy podmienkou.

kopce

„Myslím si, že takto zamerané natáčanie nie je ešte na Slovensku rozbehnuté, preto chceme priblížiť ľudom známe alebo menej známe lokality na turistiku i obyčajnú prechádzku. Predsalen, ak si pozrie naše video aj menej športovo zdatný človek, tak sa dokáže nadchnúť pre peknú prírodu, nekonečné výhľady, pôjde sa pozrieť do hôr a trochu vypadne zo všedného stereotypu. Na to je skvelé porovnanie, že túry sú vhodné aj pre dievčatá a nielen pre športovcov z posilňovne,“ dopĺňa Katarína Siváková.

kriváň-lt/Foto a video: Marek Švančara, Katarína Siváková-

Populárne články