Connect with us

Koktail

Piešťanské vody sa otvárajú rybárom

Published

on

Reklama

Každý rok v novembri sa na väčšine rybárskych revírov mesta Piešťany vykonáva násada kaprov a amurov. Z hľadiska prirodzeného životného cyklu rýb je na to veľmi vhodná neskorá jeseň keď už teplota trochu klesne, ale ešte nás nestrašia zamrznuté vody a ľad.

[singlepic id=49352 w= h= float=center]

Reklama

Zároveň je termín násady kaprov už tradične prispôsobený Vianociam, čo je obdobie kedy si chce takmer každý rybár priniesť domov vlastnoručne uloveného kapra, preto sa nasádza už dospelý kapor s označením K3, čo znamená, že ide o trojročnú násadu. Trojročný kapor je už pomerne veľká ryba s dĺžkou podľa tabuliek od 35 do 50 cm. Podľa toho čo sme videli však mali tento rok takmer všetky nasadené ryby viac ako 45 cm.

Odvrátenou stranou zarybňovania revírov je zákaz lovu z dôvodu ochrany rýb na všetkých revíroch, kde sa ryba nasádzala. Existuje niekoľko spôsobov ako nasadené ryby chrániť. V praxi to znamená, že môžme celý revír na určitú dobu zavrieť a zakázať na ňom loviť alebo chrániť ryby druhovo, nechať revír otvorený a zakázať konkrétne lov kapra. Nakoľko v Piešťanoch zvykneme vody zavrieť, úplne rybári nemohli niekoľko týždňov navštevovať obľúbené revíry ako Teplé rameno, Rimplerova važina, Dlhé kusy a Kazety 1, 2, 3 a 4.

Reklama

Lov na všetkých týchto revíroch je povolený od soboty 30. novembra, pozývame všetkých rybárov k vode a pre ostatných obyvateľov Piešťan, ktorí sa rybačke nevenujú, je tu pripravený jedinečný pohľad na Teplé rameno obsadené rybármi a kto vie, možno pri prechádzke okolo uvidíte aj prvého vianočného kapra.

Text a foto: Rybári Slavia

Populárne články