Úvod Koktail Piešťanské kroje sa nachádzajú aj tam, kde by ste to nečakali

Piešťanské kroje sa nachádzajú aj tam, kde by ste to nečakali

REKLAMA
GM Dental Zubar

Imrich Béreš a spoločnosť Parta Slovenské ľudové umenie z Detvy natočili štrnásť videí venovaných kráse slovenských krojov. Dostali sa medzi ne aj kroje z piešťanského regiónu, konkrétne z obce Krakovany Super China download. Podľa autorov sa kroje z piešťanského regiónu v medzivojnovom období stali typickými slovenskými reprezentačnými krojmi. Mnohé „paničky“, ktoré chodili či už z Bratislavy, alebo iných slovenských miest do kúpeľov, sa radi fotili v piešťanskom kroji a dokonca si ho kupovali, preto sa veľmi často stáva, že v takých regiónoch Slovenska, kde by ste to vôbec nečakali, nájdete v truhlici odložený piešťanský kroj 그대라는 사치 다운로드.

Imricha Béreša poznáte možno skôr z politiky, alebo ako predsedu predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne 콜 오브 듀티 무료 다운로드. Je ekonóm, pričom študoval aj VŠMU a choreografiu tanca, ktorú ale nedokončil. Foklór je však jeho veľké hobby, preto nečudo, že sa podieľal na natočení týchto videí youcam 다운로드.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Knebl
Sheriff Taxi Piešťany
Dompek Pizza donaskova sluzba

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o ľudovej kultúre a histórii, okrem piešťanského Balneologického múzea môžete navštíviť i súkromné etnografické múzeum Za krakovskú bránu Sledge 192 downloads.  Ako prvé súkromné etnografické múzeum na Slovensku ho založila rodina Piscová v roku 2005. 

Múzeum dokumentuje život obyvateľov obce Krakovany, ale i okolitých dedín PadakPadak. Nástroje a pracovné náradie, ktoré sa používali pri obrábaní polí, či spracovávaní potravín, alebo pri rôznych domácich prácach, nájdete v hospodárskej časti Download Android Messages. V interiérovej obytnej časti sa nachádzajú okrem bežného zariadenia  zbierky obradových textílií, nádherných krojov krojov a paličkovanej čipky 가버나움 자막 다운로드. Typ paličkovanej čipky, ktorú zhotovovali a zhotovujú ženy z Krakovian a okolia, je svetový unikát. Práve jej je v múzeu venovaný značný priestor a veľká pozornosť Download 3 games from Fifa Online. Počas nadchádzajúceho víkendu bude prebiehať kurz pletenia košíkov a následne bude zatvorené z dôvodu prerábky a prípravy výstavy paličkovanej čipky Download the Chinese Bible.

Adresa: Dolná 80/41, Krakovany

Tel: +421 903 933 243, +421 904 965 821

Otváracie hodiny:

St 17:00 h – 19:00 h

So 14:00 h – 17:00 h

Ne 14:00 h – 17:00 h

Viac informácií na FB stránke múzea.

-th- Foto: Za krakovskú bránu

REKLAMA