Connect with us

Koktail

Piešťanská knižnica pozýva na Deň otvorených dverí, čítať budú Jobus, Banášová i Nikodým

Published

on

Reklama

Knižnica v Piešťanoch oslávila v minulom roku už 90. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti pre svojich návštevníkov pripravila podujatie Deň otvorených dverí, ktorého súčasťou bol bohatý celodenný program. S cieľom podporiť záujem o knihy a čítanie pripravuje knižnica aj 2. ročník tohto úspešného podujatia, ktoré sa bude konať v stredu dňa 2. novembra 2016. Deň otvorených dverí v knižnici bude zároveň sprievodným podujatím aktuálne prebiehajúceho Roku čitateľskej gramotnosti.

IMG_8358

Reklama

Jeho súčasťou bude aj tentokrát literárne pásmo s názvom Čítame s vami, na ktorom prisľúbili účasť mnohé populárne osobnosti. Zo svojich obľúbených detských kníh prečíta moderátorka Adela Banášová, alternatívny hudobník, šoumen a autor detských kníh Branislav Jobus, spisovateľka píšuca pre malých i veľkých Petra Nagyová Džerengová, speváčka, herečka a principálka Divadla HAAF Zuzana Haasová, moderátor a herec Martin Nikodým, či oceňovaný dizajnér, ktorého rukopis možno badať i v priestoroch knižnice, Michal Staško.

IMG_8247_resize

Reklama

Popoludňajšiemu programu bude kraľovať klaun Adyno, ktorý ušiel zo slávneho cirkusu a dal sa na vlastné chodníčky, aby sa stal hudobným virtuózom. Vo svojej klauniáde predstaví Adrián Ohrádka z Teátra Komika Bánov žonglérske kúsky, ktoré všetkých – menších i väčších prekvapia svojou dômyselnosťou a vtipom. Vychýrený figliar totiž žongluje aj s celkom netypickými predmetmi, ktoré za bežných okolností na žonglovanie nie sú určené.

Malí návštevníci by si nemali nechať ujsť ani hravé popoludnie s básničkami v Múdrej ponorke – interaktívnom priestore, ktorého spoluautorom je dopoludňajší hosť Dňa otvorených dverí Michal Staško. Okrem interaktívnych podujatí návštevníka isto zaujmú i výstavy prebiehajúce v priestoroch knižnice, napríklad Dunajská kráľovná, výstava ilustrácií Bystríka Vanču z rovnomennej knihy Márie Ďuríčkovej.  Ak chcete zažiť hravý a poučný deň v príjemnom prostredí, pozývame vás na Deň otvorených dverí v Mestskej knižnici v stredu 2. novembra 2016.

-Mestská knižnica mesta Piešťany/Foto: archív-

Populárne články