Úvod Koktail Piešťanec vytvoril mapu Slovenských Vianoc

Piešťanec vytvoril mapu Slovenských Vianoc

REKLAMA

Chceli by ste vedieť ako sa líšia vianočné zvyky v rôznych regiónoch Slovenska? Čo sa je na na Vianoce u nás a čo napríklad na Spiši 조조전 mod 다운로드? Toto i ďalšie veci sa dozviete z interaktívnej mapy Slovenské Vianoce, ktorú vytvoril Piešťanec Michal Horňák.

Na mape je Slovensko rozdelené podľa tradičných regiónov na 25 častí 윈도우 커서 다운로드. Po kliknutí na región, ktorí vás zaujíma sa vám na ľavej strane okna zobrazí záznam s informáciami. V úvode si prečítate tradičný vinš daného regiónu a ďalej sa dozviete o miestnych zvyklostiach, zaujímavostiach či jedlách Super China download.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

„Zdrojom informácií nol Etnografický atlas Slovenska, ktorý zostavila Soňa Kovačevičová, kniha Vianoce na Slovensku, od Ondreja do Troch kráľov z Ottovho nakladatelství a publikácia Tradície na Slovensku, Rodinné aj výročné sviatky a zvyky autorky Zory Mintalovej-Zubercovej 그대라는 사치 다운로드. Rovnako sme použili
Mapa vianočných tradícií, ktorú tvoria na portáli Sashe.sk a v neposlednom rade rozprávanie starých materí,“ vysvetľuje v popise stránky Michal Horňák, ktorý pracuje ako dizajnér a web developer 콜 오브 듀티 무료 다운로드.

Čo si to teda vinšujeme na Vianoce na Dolnom Považí? Najčastejšie to je tento vinš: „Vinšujeme vám v tieto slávne sviatky Krista Pána narodenie, aby vám dal Pán Boh zdravie, štastie, hojné Božšké požehnanie a po smrti Královstvo Nebeské aby obsiahnuť ste mohli.“

Mapu si môžete pozrieť po kliknutí na tento link youcam 다운로드.

-red-

REKLAMA