Connect with us

Koktail

Piešťanec Peter Hlbocký bojuje o titul Otec roka

Published

on

Reklama
Reklama

Pätica kandidátov na Otca roka je už známa. Je medzi nimi aj otec siedmich detí a zakladateľ rodinného folklórnemu súboru z Piešťan.

[singlepic id=14165 w=320 h=240 float=left]Peter Hlbocký bol dlhoročným členom SĽUKu. Láska k folklóru mu umožnila precestovať svet a stretnúť manželku Katku. Aj preto všetky svoje deti učili odmalička spievať a hrať na tradičné hudobné nástroje. Keďže detí pribúdalo, založili folklórny súbor. Hlava rodiny nielenže na fujaru, gajdy, píšťalky, drumbľu, pílu, nineru, husle a zobcovú flautu hrá, ale niektoré z nich dokáže aj sám vyrobiť. Okrem starostlivosti o sedem detí stíha spolupracovať so Slovenskou filharmóniou, Divadlom Andreja Bagara v Nitre i so svojim obľúbeným SĽUKom. S manželkou a najmladším synom Martinom cestuje pravidelne po Slovensku a robí výchovné koncerty pre základné školy.

[singlepic id=14164 w=320 h=240 float=right]Medzi jeho najstarším a najmladším synom je 18 ročný rozdiel. Podľa vlastných slov je dnes už úplne iným otcom, ako kedysi. Oveľa viac času trávi doma s deťmi a otcovstvo si užíva. Jeho deti Jožko (22), Mária (19), Anička (16), Peťka (14), Miško (12), Jurko (9) a Martinko (4) o ňom hovoria, ako o obetavom a dobrosrdečnom človeku, ktorý myslí predovšetkým na svoju rodinu.

O víťazovi ankety Otec roka rozhodnú čitatelia magazínu Slovenka. Hlasovať je možné do 16. júna cez formulár na tejto linke. Výsledky budú vyhlásené 17. júna v Primaciálnom paláci pred sviatkom otcov, ktorý tento rok pripadol na 19. júna. Otec roka obdrží putovné žezlo – dreveného koníka, od minuloročného víťaza Rastislava [singlepic id=14163 w=320 h=240 float=left]Uhlířa z Bojníc, ktorý dostal toto ocenenie za príkladnú starostlivosť o onkologicky chorého syna.

Reklama

Myšlienka uctiť si úlohu otcov v rodinách vznikla v USA začiatkom minulého storočia. Sviatok sa tam oficiálne oslavuje od roku 1966, u nás začal byť známy až po roku 1989. Vlani sa konal jubilejný, dvadsiaty ročník ankety Otec roka.

Autor: nc Foto: T. Hudcovič

Populárne články