Connect with us

Koktail

Päť najčítanejších článkov roka 2012

Published

on

Reklama

Najsledovanejšími stránkami na našom portáli boli v uplynulom roku informácie o podujatiach a súťaže. Z nich zaujalo najmä Dievča leta (26 261 zobrazení – 15665 jedinečných)  a  súťaž o Najsympatickejší pár (7924 zobrazení – 6377 jedinečných). Z redakčných článkov najviac zaujali:

1. 3 998 zobrazení (3602 jedinečných)

Rošáda na poste šéfa nemocnice. V správnej rade je Ego

Zmena na kresle riaditeľa sa udiala krátko potom, ako ministerka Zuzana Zvolenská (Smer-SD) vymenovala nových členovSprávnej rady Nemocnice Alexandra Wintera (NAW). Róberta Marmillu nahradila Mária Domčeková z Nitry.

Reklama

[singlepic id=9108 w=520 h=340 float=center]

Podľa informácií z ministerstva zdravotníctva prišlo k zmenám v zložení najvyššieho orgánu NAW v tomto roku už trikrát. Najprv 6. a 14. septembra a naposledy v utorok 27. novembra. V ten istý deň bol odvolaný riaditeľ a na tento post vymenová Mária Domčeková z Nitry. Aktuálne je členom správnej rady aj Michal Straka, známy ako Ego zo skupiny Kontrafakt. Nominovalo ho ministerstvo.

Reklama

Čítať ďalej….

 

2. 3 914 zobrazení (3438 jedinečných)

Test donášok pizze: Polovica nebola dosť teplá

Debaty o tom, ktorá pizza v Piešťanoch je najlepšia, sa rozhodlo v piatok 17. februára večer vyriešiťosem mladých ľudí. Vybrali si osem  donáškových služieb, aby otestovali ich kvalitu, cenu aj rýchlosť.

[singlepic id=25859 w=320 h=240 float=right]„Zaujímalo nás ako donášky zvládnu celý proces. Každý máme iné predstavy o tom, ako má pizza chutiť a vyzerať. Samozrejme nechceme nikomu vnútiť, aby si prestal objednávať práve tú pizzu, ktorú má rád,“ povedal Erik Kondrc, ktorý test koordinoval, ale do hodnotenia nezasahoval. Porotcami boli Michal Valášek, Martin Sedlák, Peťa Ďurinová, Tomáš Drahovský, Marika Godálová, Jozef Štefanka, Peter Babirát a Peťa Valášková. Nikto z nich síce nie je v tejto oblasti odborníkom, ale sú to profesionálni spotrebitelia.

Čítať ďalej….

 

3. 3 718 zobrazení (3455 jedinečných)

Zrazeného cyklistu bezcitný vodič previezol k hnojisku

Rodina obete prosí o pomoc pri objasnení nehody, ktorá sa stala v utorok 21. augusta. Krutý vodič zrazil staršieho cyklistu, naložil ho do auta a previezol na opustenú poľnú cestu pri družstve v obci Ostrov. Muž je vo vážnom zdravotnom stave s mnohými zraneniami.

[singlepic id=27650 w=320 h=240 float=right]„Prosíme o pomoc pri vypátraní vodiča, ktorý zrazil, naložil, previezol, bezcitne vyložil a nechal ležať samého bez pomoci ťažko zraneného cyklistu v bielom cyklistickom tričku a oranžovej prilbe na opustenej poľnej ceste pri družstve v Ostrove,“ napísala nám dcéra obete. Miesto nehody je podľa jej slov doteraz neznáme, ale akékoľvek informácie by mohli prispieť k jej objasneniu.

Čítať ďalej….

 

4. 3 544 zobrazení (3130 jedinečných)

Pod Kolonádou zasahovali kukláči

V centre Piešťan dnes  podvečer zasahovala špeciálna policajná jednotka. Ozbrojení a maskovanípolicajti zadržali pred osemnástou hodinou pod Kolonádou dve osoby. Kukláči nechali spútaných mužov ležať na zemi a čakali na príchod ďalších policajtov.

[singlepic id=30842 w=320 h=240 float=right]Na miesto má prísť aj okresný riaditeľ policajtov Vladimír Kollár. Viac informácií poskytne krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová neskôr.

Aktualizované 5. júna o 19.10 h: „Policajti trnavskej zásahovej jednotky zadržali dvoch mužov podozrivých z krádeže. Pri plnení služobných úloh si všimli muža s dámskou kabelkou a keďže sa im to zdalo podozrivé, rozhodli sa ho skontrolovať. Vtedy sa muž dal na útek k autu, kde ho čakal komplic. Vysvitlo, že kabelku muž ukradol v kaviarni. Páchatelia chceli autom ujsť, no pritom narazili do služobného auta polície. Zadržali dvoch mužov. Jeden je vo veku 44 rokov a pochádza zo Štúrova a druhý 29-ročný zo Svodína, okres Nové Zámky. Obaja muži už boli v minulosti viackrát trestaní,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Čítať ďalej….

5. 3 073 zobrazení (2544 jedinečných)

Espresso pod lipou, konečne otvorené!!!

Neviem, ako novinku nášho centra hodnotíte Vy, ale ja som smutný z dotvorenia najexponovanejšieho miesta v našom mestea zároveň z ukrojenia z „najväcšieho“ verejného zhromažďovacieho priestoru. Takto si zrejme mestské zastupiteľstvo predstavuje rozvoj centra.

[singlepic id=28369 w=320 h=240 float=left]Pre lepšiu predstavu stručne uvediem genézu prerodu stánku Pod Lipou na Lipu za espressom. Mesto v roku 2010-2011, po prehratom súdnom spore s reštituentom pozemku, vlastnilo stavbu stánku z časti umiestnenú na jeho pozemku o výmere 21m2! Reštituent odmietol dohodu s mestom o odkúpení pozemku a predal ho súčasným majiteľom, a zároveň stavebníkom Espressa. Tí ihneď podali na Mestský úrad žiadosť o prevod nehnutelnosti s geometrickým plánom a štúdiou prestavby stánku s cielom stabilizácie majetkovo-právneho stavu – rozumej odkúpenie stavby a prikúpenie 61m2 (!!!) z plochy Námestia slobody. Žiadosť doplnená o stanovisko Krajského pamiatkového úradu v Trnave (KPÚ TT), stanoviská odborných referátov MsÚ a projektovú dokumentáciu prestavby a prístavby stánku pod Lipou bola predložená mestskému zastupiteľstvu a jeho odborným komisiám.

Čítať ďalej….

REKLAMA

 

Populárne články