Connect with us

Koktail

Park miniatúr otvorili, ľudí neodradil ani dážď. Otvorené bude aj tento víkend

Published

on

Reklama
Reklama

V nedeľu 1. mája v Parku miniatúr v Podolí slávnostne otvorili už siedmu sezónu. Deň otvorených dverí, ktorý sa tradične koná na Juraja, býva obdarený krásnym počasím. Pravidelne ho navštevuje cez tisíc ľudí.

[singlepic id=13151 w=320 h=240 float=left]„Tento rok nás však počasie riadne potrápilo. Prví návštevníci sa začali trúsiť už od 10-tej hodiny, lákadlom pre nich boli nielen naše modely, ale aj vystúpenie divadelno-šermiarskej skupiny Bergfrit z Dubnice nad Váhom a sokoliarske vystúpenie skupiny Falconárii z Považskej Bystrice. Prehliadku areálu, dobových zbraní a prvé vystúpenie sokoliarov prerušila okolo obeda silná a intenzívna búrka. Veľmi príjemným prekvapením pre nás bolo, že keď prestalo pršať, návštevníci začali prichádzať opäť,“ hovorí Mária Zuzaniaková z Parku miniatúr.

[singlepic id=13149 w=320 h=240 float=right]Okolo tretej hodiny bol už areál opäť plný ľudí, sokoliari predvádzali umenie svojich krásnych vtákov – plamienky, sovy, sokola a orla, vtipné scénky šermiarov rozosmiali tváre hlavne najmenších návštevníkov. Atmosféru spríjemňovalo vystúpenie dychovej hudby, kolotoče a hodové atrakcie a nakoniec všetkých potešilo aj slniečko. „Veľmi ďakujeme všetkým priaznivcom a návštevníkov, ktorých neodradilo ani nepriaznivé počasie a spolu s nami príjemne strávili voľný deň. Nakoľko aj tento víkend je sviatok, oznamujeme všetkým záujemcom, že park je otvorený pre verejnosť tento víkend, 7. a 8. mája 2011 od 9.00 do 17. hodiny, nie je potrebné sa vopred telefonicky nahlasovať,“ pozýva M. Zuzaniaková.

Viac informácií nájdete v článku V unikátnom parku miniatúr pribudnú tri modely.

Reklama

[nggallery id=701]

Autor: db

REKLAMA

Populárne články