Úvod Koktail Park miniatúr otvára 1. apríla, minulý rok mal viac ako 30 000...

Park miniatúr otvára 1. apríla, minulý rok mal viac ako 30 000 návštevníkov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Park miniatúr je unikátnou atrakciou cestovného ruchu na Slovensku, svoje brány pre návštevníkov otvorí 1. apríla. Jedinečná zbierka modelov najrôznejších architektonických pamiatok začala vznikať v roku 2001 a pre verejnosť je prístupná od roku 2005 콘에어 다운로드. V minulom roku presiahla návštevnosť 30 000 ľudí a počet exponátov sa priblížil k 70-tke. Viac informácií o činnosti, zaujímavostiach a modeloch nájdete na sociálnej sieti a webovej stránke 트윈폴리오 다운로드. V prípade, že sa vám Park miniatúr páči, môžete ho podporiť darovaním 2% z daní, formulár nájdete tu 슈퍼버니맨 pc 무료 다운로드.

hrad_tematin_007

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Park miniatúr v Podolí je unikátny produkt cestovného ruchu na Slovensku 카티아 도면 다운로드. V expozícii pod holých nebom je v súčasnosti umiestnených 68 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rozhľadní a rodných domov. Cieľom tvorcov parku je zachrániť ročne minimálne 4-5 objektov kultúrneho dedičstva, vyhotovených v podobe z čias ich najväčšej slávy 가디언즈 오브 갤럭시 2 자막 다운로드. Slovensko bolo odjakživa bohaté na hrady, zámky, kostoly, kultúrne a historické pamiatky. Mnohé z nich zanikli, či sú už v žalostnom stave, pripomína nám ich len pár kameňov v lese 차세대 전자바우처 다운로드. Všetky modely sú postavené ako vedecké rekonštrukcie, zhotoveniu každého predchádzalo spracovanie výkresovej dokumentácie, rozpracovanie jednotlivých komponentov a následné osadenie v teréne iphone sdk. Modely sú zhotovené v mierke 1:50, niektoré, hlavne kostoly, chaty a rozhľadne sú v mierke 1:25, resp. 1:30.
Letáčik 2017 A_resize

V roku 2017 pre návštevníkov pripravujú správcovia parku jedinečnú novinku – novú expozíciu venovanú Rodným domom významných slovenských osobností 멘탈리스트 시즌 1 다운로드. Poèas Veľkej noci sme verejnosti slávnostne predstavili – prvé štyri modely P .O. Hviezdoslava, P . Dobšinského, J. Krónera a M. Kukučína Princess Maker 2 Ripin download. Postupne sme novú expozíciu pod prístreškom doplnili rodným domom J. C Hronského, Ľ. Štúra a A. Dubčeka, J. Ľ. Holubyho a M. R. Štefánika movie Bat. Kto by nepoznal Hájnikovu ženu, Statky zmätky , Budkáčika a Dubkáčika, Rysavú jalovicu, Sváka Ragana, či úsilie buditeľov slovenského národa. Všetci títo naši velikáni sa narodili väčšinou v skromných podmienkach a modely rodných domčekov sú naozaj malebné. Nová expozícia oslovila návštevníkov všetkých vekových kategórií. Na peknom mieste, v kúte pod vŕbami, sa vynímajú pod prístreškom medzi našimi prvými dvoma modelmi, hradom Branč a Holíč.

-red-

REKLAMA