Connect with us

Koktail

Park miniatúr: Krásna Hôrka v plnej kráse

Published

on

Reklama

Podnet na stvárnenie tejto krásnej historickej pamiatky v Parku miniatúr v obci Podolie dala nešťastná udalosť spred roka, kedy hrad vyhorel. Slávnostný Krst modelu je naplánovaný na 29. marca. Od tohto dňa ho môžu obdivovať všetci návštevníci Parku miniatúr.

[singlepic id=40801 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Stavba tohto modelu trvala 10 mesiacov a je, ako ostatné naše modely, presnou vedeckou kópiou skutočného hradu, nachádzajúceho sa v obci Krásnohorské Podhradie. K jeho stavbe nám pomohla presná výkresová dokumentácia z Archívu Pamiatkového úradu SR,“ povedal zakladateľ Parku miniatúr Juraj Hlatký.

Reklama

Pokrstiť tento nový prírastok príde sám Matúš Čák Trenčiansky z historickej skupiny Wagus. Deň krstu je zároveň dňom, kedy sa v Parku miniatúr oficiálne otvára sezóna 2013, čo znamená, že návštevníci sú vítaní v mesiacoch marec až jún každý víkend a sviatok od 9.00 do 17.00 h. V mesiacoch júl a august je možné Park miniatúr tradične navštíviť v rovnakých otváracích hodinách každý deň okrem pondelka.

Park miniatúr bol založený v októbri 2003 a dnes vystavuje pod holým nebom vo svojom areáli v Podolí už 42 modelov hradov, zámkov, turistických chát, rozhľadní, vzácnych románskych a drevených kostolíkov v mierkach 1:50, 1:40 a 1:25.

V tomto roku pri príležitosti výročia príchodu Cyrila a Metoda sa plánuje vytvoriť aj nové expozícia modelov slovenských veľkomoravských stavieb.

Populárne články