Connect with us

Koktail

Paracyklista Metelka pokoril najvyšší vrch Slovenska

Published

on

Reklama
Reklama

Slovenský paralympionik Jozef Metelka má za sebou ďalšiu tatranskú misiu. Po tréningu pri opakovaných vynáškach nákladov na Chatu pod Rysmi sa tento raz vydal na Gerlach.

„Mission Gerlach 2655 m.n.m. completed. Ďakujem skvelej zostave za veľmi špeciálny deň a parádny výšlap. Načasovanie snáď nemohlo byt lepšie. Maximálne alternatívny tréning a riadna zaberačka pre všetkých na najvyššie položenom mieste na Slovensku,“ napísal po úspešnom výstupe na svojej facebookovej stránke.

V júli skompletizoval Jozef Metelka svoj hetrik vo Svetovom pohári paracyklistov na ceste, keď ho vyhral or roku 2015 tretí raz po sebe. V predošlých týždňoch absolvoval sústredenie a tréningy na dráhe v Anglicku. Na svojom FB profile zverejnil aj video ako cvičí drepy so 120 kg záťažou.

Reklama

Pri jednom z nedávnych televíznych rozhovorov sa  vyjadril tiež k téme olympiády v Tokiu. „Na olympiádu sa kvalifikovať by bolo veľmi pekné… Paralympiáda 2020 v Tokiu je mojím cieľom určite, ak by sa podarili aj olympijské hry, bolo by to pekné. Bolo by to také premostenie parašportu so športom ako sa o to pokúšal Oscar Pistorius,” povedal Metelka pre televíziu 213.

-th- Foto: Jozef Metelka

Populárne články