Connect with us

Koktail

Olympijskú atmosféru si užívajú aj Piešťanci

Published

on

Reklama
Reklama

Olympiáda je po úvodných dvoch víkendových dňoch už v plnom prúde. Jej radosti i starosti si užívajú aj Slováci žijúci v Londýne. Sú medzi nimi aj Piešťanci, ktorí sa s nami doma podelili o svoje zážitky.

[singlepic id=33156 w=320 h=240 float=left]„V nedeľu sme navštívili štvrť Wembley, kde sa nachádza Wembley štadión, ktorý má kapacitu 90000 divákov. Hrajú sa tu futbalové zápasy, ktorých vrcholom bude finále mužského i ženského turnaja. Hneď vedľa štadióna sa nachádza Wembley aréna, kde súperia bedmintonisti. V priľahlých troch halách sa konajú gymnastické súťaže. Olympijská atmosféra v Londýne je fantastická, každý si ju vychutnáva a teší sa na každé ďalšie podujatie,“ zhodnotil Andrej Vičan, ktorý je športovcom telom i dušou. Vyrastal na Sĺňave ako veslár a veslovaniu zostal verný aj v Londýne, kde momentálne trénuje a preteká.

„Organizační pracovníci sú na olympiáde jasne označení vo fialových reflexných vestách. Sú nesmierne ochotní hneď pomôcť, pokiaľ by ste mali nejaký problém, či už sa niekam dostať, alebo len pomôcť s takou maličkosťou, keď potrebujete odfotiť, radi a s úsmevom to pre vás urobia. Boli sme tiež navštíviť Slovenský dom. Je to radosť, keď zbadáte hneď pri vstupe veľkú slovenskú vlajku a vôňa slovenského guľášu a bryndzových halušiek vás uistí, že ste na správnom mieste. Na veľkoplošnej obrazovke a pri slovenskom pive, tu môžete v [singlepic id=33161 w=320 h=240 float=right]slovenskom jazyku sledovať všetko, čo sa deje na olympiáde. Okrem iného, sú tu samozrejme pripravené sprievodné akcie na každý deň počas doby olympiády. Svoje vysunuté pracovisko tu má počas olympiády aj slovenské Fun Rádio, chalanov z rádia sme navštívili zrovna vo chvíli, keď náš Michal Martikán išiel svoju kvalifikačnú jazdu, a poviem vám, že každý v rádiu to prežíval, akoby v tom kajaku sedel on sám. Naozaj atmosféra v celom Londýne je fantastická a treba ju jednoducho zažiť, napísal z dejiska olympijských hier v Londýne Andrej Vičan.

[nggallery id=1822]
Autor: db Foto: Andrej Vičan

Reklama

Populárne články