Connect with us

Koktail

O 2 % z daní sa uchádza aj OZ Hrad Tematín

Published

on

Reklama
Reklama

Rozhodujete sa ktorej neziskovej organizácii tento rok poskytnete 2 percentá zo svojich daní? V Piešťanoch a okolí je registrovaných asi sto subjektov, ktoré môžu prijať túto formu pomoci. Predstavujeme vám jeden z nich občianske združenie Hrad Tematín.

[singlepic id=27504 w=520 h=340 float=center]

 

Sme skupina prevažne mladých ľudí, ktorá trávi svoj čas záchranou ruín hradu Tematín. Zameriavame sa na reálnu prácu priamo na hrade a nestojíme o prehnanú publicitu, či zviditeľňovanie sa.

Reklama

Konzervačné práce vykonávame pod dohľadom špičkových odborníkov z mnohých vedných disciplín. Každý plánovaný úkon, ktorý vedie k záchrane hradu, je starostlivo diskutovaný s príslušnými úradmi. Realizované práce sú v súlade so statickým posudkom autorizovaného stavebného inžiniera a následne sú kontrolované pamiatkovým úradom.

Tvrdá a svedomitá práca aj na úkor našich povinností nás dostala tam, kde sme. Veríme, že aj naďalej budeme mať dostatok síl a prostriedkov na konzervačnú činnosť na hrade Tematín.

Na čo budú vaše 2 percentá z daní použité? Na igelitové plachty, plastové potrubia na zvod vody, drevo na zastrešenia, klince, šróbky, iné murárske náradie, kýble, lopaty, benzín na vývoz materiálu, základná strava pre dobrovoľníkov, štetce, vodováha, papierové sáčku na archeologické nálezy, plyn na varenie, tlač letákov a veľa ostatných drobností, ktoré pomáhajú hradu Tematín v predĺžení jeho existencie.

Podrobné inštrukcie ako postupovať ak ste sa rozhodli poukázať 2 % zo svojich daní občianskemu združeniu Hrad Tematín nájdete na tejto adrese: tematin.eu.

Populárne články