Connect with us

Koktail

O 2 % z daní sa uchádza aj Materské centrum Úsmev

Published

on

Reklama

Rozhodujete sa ktorej neziskovej organizácii tento rok poskytnete 2 percentá zo svojich daní? V Piešťanoch je registrovaných asi sto subjektov, ktoré môžu prijať túto formu pomoci. Predstavujeme vám jeden z nich – Materské centrum Úsmev.

[singlepic id=24077 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Materské centrum Úsmev pôsobí na území mesta Piešťany už 11 rokov. Vzniklo ako iniciatíva matiek na materskej a rodičovskej dovolenke, ktoré chceli aby mamy, deti, otcovia mali priestor, kam zájsť po podporu, zahrať sa, zrelaxovať, nadviazať nové priateľstvá, spoločenské kontakty, ale aj vzdelávať sa a nájsť odborné rady.

Reklama

Materské centrum Úsmev poskytuje rodinám priestor na aktívne trávenie voľného času s deťmi. Najmenší spoznávajú svet hudby prostredníctvom hudobnej školy Yamaha, rozvíjajú pohybové schopnosti na cvičení BabyGym. Deti v predškôlkárskom veku hravo trénujú svoje prstíky na Cvičeniach jemnej motoriky a v Tvorivých dielničkách. Nezastupiteľnú úlohu v MC ÚSMEV má aj podporná skupina dojčenia nielen pre mamičky novorodencov, ale aj pre budúce mamičky.

Okrem pravidelných aktivít MC ÚSMEV každoročne usporadúva príležitostné akcie pre deti – Fašiangový a Halloweensky karneval, návšteva Mikuláša, Vianočný večierok atď. a besedy a podujatia pre rodičov.

V roku 2012 pri príležitosti 10.narodenín MC ÚSMEV zorganizovalo Prechádzku rozprávkovým parkom v Mestskom parku v Piešťanoch. Vzhľadom na veľký úspech akcie a veľa pozitívnych reakcií sa maminy rozhodli, že aj tento rok podujatie v parku zopakujú s novými rozprávkovými zastávkami.

Domnievame sa, že práve v 21. stroročí, kedy evidujeme krízu rodiny a hodnôt je nevyhnutné podporiť mladé rodiny a posilniť krehké rodinné vzťahy.

ĎAKUJEME.

Údaje o prijímateľovi

Názov: Materské centrum Úsmev

Adresa: Andreja Hlinku 39/41

Právna forma: Občianske združenie

Identifikačné číslo prijímateľa: 37839756

 

Populárne články