Connect with us

Koktail

Nové dobrodružstvo na Libertách, tento raz k Čiernemu moru

Published

on

Reklama
Reklama

Najskôr neúspešná cesta do Liberca, potom veľký úspech v podobe dosiahnutého Jadranu a teraz, nová výzva v podobe Čierneho mora. Partia mladíkov z Červeníka sa chystá na nové dobrodružstvo a hľadajú ľudí, ktorí by im pomohli.

11866215_1010023792371691_2684852932190893435_n

Správy o trojici kamarátov Borisovi Dzíbelovi, Lukášovi Heskovi, Matejovi Megovi, ktorí sa na jedno-prevodových bicykloch značky Liberta vydali na 860 kilometrov dlhú perepúť, písali vlani počas leta regionálne i celoslovenské média. Svojim projektom zaujali. Už rok predtým sa pokúsil doraziť na Libertách do Liberca. Tento zámer im však nevyšiel. Trasa bola pre jedno-prevodové bicykle a jazdcov, na ktorých viezli kompletnú batožinu, príliš náročná. Pri ceste do Chorvátska už mali sprievodné vozidlo, ktorého vodič Martin Hesko, okrem technickej podpory zabezpečoval aj foto a video dokumentáciu cesty.

Tento rok si chalani latku ešte zdvihli. Včera sa na ich FB profile objavil tento status: „Ako sme napísali v predošlom príspevku, že chystáme niečo nové, tak je to tu! Po minuloročnom projekte Na Liberte k Jadranu sa v lete opäť chystáme sadnúť na starú Libertu a zamieriť k vode, tentokrát k Čiernemu moru. Trasa bude ale dlhšia, náročnejšia, a preto už teraz začíname hľadať nových partnerov, ktorí by nás vedeli akýmkoľvek spôsobom podporiť. Ak by si o niečom vedel, neváhaj nám napísať.“

Reklama

Ak teda o niekom viete, alebo by ste mali sami záujem podporiť tento zaujímavý projekt, neváhajte. Snáď sa aj po tomto lete budeme môcť spolu pozrieť na podobne zaujímavé video ako je toto z cesty k Jadranu.

-th- Foto a video: Martin Hesko

Populárne články