Connect with us

Koktail

Nezáleží na tom kto si, na SWAPE sú si všetci rovní

Swapnito je späť! 20. augusta sa bude vymieňať oblečenie pre všetkých, bez ohľadu na pohlavie či vek. SWAP oblečenia sa uskutoční v Piešťanoch od 10:00 – 16:00 h v priestoroch kultúrno-kreatívneho centra Arta na Kollárovej. 

Published

on

Reklama
Reklama

Máš plnú skriňu oblečenie a stále si lámeš hlavu nad tým, čo si obliecť? Už nemusíš. Na swape si nájde svoj kúsok každý, ktorý určite skombinuješ s tým, čo tak túžiš nosiť. Stačí si pretriediť skriňu, v sobotu sa zastaviť v Arte, a užiť si atmosféru plnú hudby, podobne zmýšľajúcich ľudí a studenej limonády.

Nie tak dávno sme túto udalosť nazývali burza či bazár. Roky plynuli a dali sme tomu “fancy” názov swap, s myšlienkou nielen zbaviť sa nepotrebného, avšak znížiť našu spotrebu ako kupujúcich a žiť udržateľnejšie k životnému prostrediu. Organizujeme už 10. swap za posledné 3 roky, a neustále sa tešíme z ľudí, ktorým táto myšlienka dáva zmysel.

Ako hovorí Aďa, organizátorka, na swape si nájdeš unikátne kúsky, a keď ich potrebuješ, tak si ich neváhaj vziať. Je krásne vidieť, že tie kúsky, za ktorými je kopec práce už nebudú dlhšie ležať v skrini. Opäť ich bude niekto nosiť.

swapnito, je organizácia založená 3 vysokoškolákmi, ktorí zdieľajú vášeň o komunitnejšie a zodpovednejšie Piešťany. Dostali sa do finále súťaže Social Impact Award, vďaka ktorej zlepšujú svoje aktivity. “Vytvárame eventy pre občanov, s myšlienkou spoločného spolupodieľania sa na zníženie našej stopy na životnom prostredí. Organizujeme výmeny rastlín, kníh a oblečenia, s doprovodným program, ktorého cieľom je edukovať účastníkov,” hovorí Chris, jeden z organizátorov.

Reklama

TS swapnito.com / -red-

Populárne články