Connect with us

Koktail

Najkrajším bicyklom Piešťan je modrý Beach Cruiser

Published

on

Reklama

Minulý víkend sa uskutočnil prvý ročník súťaže o Najkrajší bicykel Piešťan. Desiatku bicyklov a ich majiteľov ste mohli vidieť v rámci kvetinového korza.

Prvý ročník súťaže síce neprilákal davy hrdých majiteľov bicyklov, ale prilákal prvých odhodlaných nadšencov, ktorí sú dobrým základom na rožširovanie cyklistických aktivít v meste. „Piešťany sú mestom bicyklov. To je neodškripiteľný fakt. Piešťanci zväčša vlastnia niekoľko bicyklov, každý na inú príležitosť. Bicykle sú jedným z prvkov mesta, ktorý mu dáva atmosféru. Keď v meste stretnete pekný bicykel, na ktorom si dal jeho majiteľ záležať, poteší to oko i dušu. Preto sme sa rozhodli usporiadať túto súťaž, aby sme mohli oceniť a spojiť ľudí, ktorí tvoria atmosféru Piešťan,“ povedal Tomáš Hudcovič z OZ Pro Civitate. Partnerom súťaže bol Modrofúz.sk, obchod s peknými bicyklami do mesta, kde sa okrem predaja venujú aj prerábkam starých bicyklov a majú skúsenosti ako vdýchnuť dvojkolesovému tátošovi neopakovateľný ráz.

Reklama

Práve ľudia z Modrofúza mali hlavné slovo pri výbere najkrajšieho bicykla. Tým sa stal modrý Beach Cruiser, na ktorom sa viezol jeho majiteľ Dominik Vailing. Podľa Martina  Chupáča hlavným dôvodom výberu tohto bicykla bol jeho štýlový vzhľad a to ako neuveriteľne „pasoval“ k svojmu majiteľovi.

[singlepic id=35572 w=520 h= float=center]

Reklama

Na druhom mieste sa umiestnil bicykel Po dedkovi. Tak ho definovala  jeho majiteľka Diana Garafová z Krakovian. Bicykel bol štýlovo zrepasovaný, pričom bola zachovaná hrdza na blatníkoch a zakonzervovaná lakom. Vznikol tak zaujímavý medený vzhľad. Porota ocenila aj štýlové detaily ako napríklad kožené rukoväte na riadidlách.

[singlepic id=35586 w=520 h= float=center]

Na treťom mieste skončil bicykel značky Favorit, ktorý si opravoval jeho majiteľ Miroslav Kadlíček z Piešťan. Porota ocenila striebornú výzdobu na čiernom ráme bicykla.

[singlepic id=35583 w=520 h= float=center]

Špeciálnu cenu, kvalitný zámok Abus,  si odniesol Peter Veverka z Piešťan za jeho bicykel Amsterdam. Dokonalé zladenie majiteľa a bicykla boli aj v tomto prípade hladným dôvodom udelenia ocenenia.

[singlepic id=35581 w=520 h= float=center]

Ak ste bicykle náhodou nevideli, môžete si ich pozrieť v galérii.

[nggallery id=1939]

Autor: db Foto: T. Hudcovič

Populárne články