Connect with us

Koktail

Na tohtoročnom Park Fote sa dozviete aj „Prečo maliar fotí“

Published

on

Reklama

V sobotu 22. septembra sa v mestskom parku uskutoční už siedmy ročník výstavy fotografií Park Foto. Podujatie je určené predovšetkým amatérskym fotografom, ktorí tu môžu prezentovať svoje výtvory širokej verejnosti. Registrácia je možná v čase od 8:00 h do 10:00 pred Frapperiou Kursalon.

Reklama

„Spôsob hodnotenia zostáva taký, ako bol doteraz, tzn. každý účastník dostane pri registrácii 1 štipec, ktorým môže ohodnotiť prácu ďalšieho účastníka. Návštevníci parku dostanú od našich korčuliarok štipce, ktorými budú hodnotiť fotografie. Pred ukončením hlasovania a sčítaním štipcov budú sa môžu vystavujúci rozhodnúť, či si štipce ponechajú na svojich fotografiách resp. či ich nedarujú inému účastníkovi, čím ho podporia a dajú šancu na výhru. Následne sa štipce sčítajú, pričom budú odmenené 3 najviac hodnotené fotografie v kategórii hodnotenia verejnosti,“ informoval Richard Fábian, predseda Piešťanského fotoklub, ktorý podujatie organizuje.

Počas akcie bude uverejnené práce svojimi hodnotiacimi štipcami oceňovať aj odborná porota a udelená bude rovnako ako po minulé roky i cena primátora mesta Piešťany.

Reklama

Sprievodným programom bude tento rok workshop „Prečo maliar fotí!“, ktorý bude moderovať Antonín Střížek, český maliar, fotograf a pedagóg.

Program:

08:00 – 10:00 Registrácia vystavujúcich

10:00 – 17:00 Hodnotenie fotografií

10:30 Worshop Antonín Střížek „Prečo maliar fotí!“

15:00 – 16:00 Hodnotenie odbornej poroty

16:30 Spoločné foto

17:00 – 17:30 Sčítanie hlasov

17:30 – 18:00 Demontáž fotografií

18:00 – Spoločné vyhodnotenie Park Foto vo Frappérii Kursalon

po 18:00 večera pre účastníkov (pečené prasiatko) + diskusia

Autor: inf

Populárne články