Connect with us

Koktail

Na šarkaniáde lietala aj loď

Published

on

Reklama

Krásne slnečné jesenné počasie prilákalo na 6. ročník Šarkaniády rekordný počet účastníkov. V nedeľu 21. októbra sa na Červenej veži zišlo približne 250 ľudí, ktorí priniesli 60 šarkanov. Súťažilo sa o najrýchlejšie vzlietnutie, o najkrajšieho vlastnoručne vyrobeného šarkana, ktorý získal Putovný pohár Šarkaniády a deti sa hrali tiež na šarkanov a naháňali svoje chvosty.

[singlepic id=36659 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Najkrajšieho šarkana vyrobil Oliver Kopún. Jeho meno bude vygravírované do putovného pohára, ktorý venovala firma F4F. Druhé a tretie miesta udelila porota dve. Druhé skončili Rozália Lazarová a Natália Kučerová a tretí Viktória Bytarovská a Matej Hudcovič. Kvašáci, teda ľudia z OZ Kvas, ktoré Šarkaniádu zorganizovalo, sa postarali o príjemnú zábavu, ale aj oheň na opekanie a občerstvenie.

[singlepic id=36623 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Jedným z najzaujímavejších kúskov, ktorý brázdil nebo nad Piešťanmi bola plachetnica. Pravdepodobne najvyššie letiacim šarkanom bol igelitový šarkan, ktorého sa podarilo vypustit na dvoch šnúrach do výšky 64,7 m. Ak by ste si chceli spraviť vlastného igelitového šarkana, ktorý lieta aj v jemnom vánku návod nájdete na stránke www.draci.net.

REKLAMA

[nggallery id=1988]

Autor: db Foto: T. Hudcovič

Populárne články