Connect with us

Koktail

Na pódiu mali premiéru aj dojčatá

Published

on

Reklama
Reklama

V nedeľu 26. mája si maminy z Materského centra Úsmev pozvali do Mestského kultúrneho strediska svojich najbližších, aby im ukázali, čomu sa venujú na kurzoch v Úsmeve a spoločne si pripomenuli Medzinárodný deň rodiny.

[singlepic id=43196 w=520 h=340 float=center]

 

Prišli sa pozrieť aj zástupcovia mesta poslankyňa Mária Beňová a poslanec Martin Cifra, ktorý už niekoľko rokov aktívne podporuje MC ÚSMEV.

Reklama

V dnešnej dobe slávi svoj sviatok kdekto a dni sú venované kdečomu, ale 15. máj je od roku 1994 určený rodine, slávi sa ako Medzinárodný deň rodiny po celom svete.

Podľa jednej z mnohých definícií je rodina skupina osôb, prípadne viac skupín osôb vzájomne prepojených príbuzenskými zväzkami alebo manželstvom, kde dospelí členovia sú zodpovední za výchovu detí.

Podoby dnešnej rodiny sú rozličné: Veľké, malé, úplné, neúplné… Nie je dôležité koľko členov rodina má, ale aké je v nej vytvorené puto a prostredie. Rodina je základ celého života, miesto kde sa vytvárajú pravidlá a ukazuje cesta.

Rodina, to je predovšetkým  zázemie, kde sa má človek cítiť bezpečne, kde nachádza potrebnú oporu a sám ju poskytuje ostatným členom.

Rodina, tá robí z nášho domu, bytu skutočný domov odkiaľ vychádzame a kam sa radi vraciame. Bez nej by to bolo len pusté a prázdne miesto.  Domov pre nás znamená miesto, kde sú Naši. Naši, ktorí patria k nám a my patríme k nim. A o tom je deň rodiny.

Úsmev, ktoré vzniklo na podnet matiek na materskej dovolenke a zakladá sa na dobrovoľníckej celých rodín. Funguje už 11 rokov a kontinuita občianskeho združenia je dôkazom, že ide o zmysluplnú organizáciu, ktorá má svoje opodstatnenie. Úsmev ponúka bezpečný priestor pre deti a rodiny k tráveniu voľného času. Zameriava sa na podporu spoločného trávenia voľného času detí s rodičmi. Vytvára atraktívne prostredie a program pre získanie nových zručností, rozvíjanie osobnosti dieťaťa, poskytnutie nových podnetov na rozvoj dieťaťa i pestrejší program pre deti v predškolskom veku.

V sále MsKS rodičia a starí rodičia videli ukážky z programov Hudobnej školy Yamaha a Baby Gym.

[nggallery id=2310]

Text a foto: MC Úsmev

Populárne články