Connect with us

Koktail

Na čo netreba zabudnúť pri kúpe bytu

Published

on

Reklama
Reklama

Kúpa domu či bytu je pre každého z nás výnimočná udalosť v živote, ktorá sa málokedy opakuje. Pri kúpe sa snažíme držať rád a skúseností, ktoré sme mali my, naši rodičia alebo priatelia. Ponúkame vám niekoľko „vychytávok“, ktoré je dobré si preveriť najmä pred kúpou bytu.

[singlepic id=20389 w=320 h=240 float=left]Výmera bytu: zistite si, z čoho pozostáva deklarovaná výmera bytu. Seriózni stavitelia ponúkajú byt vo výmere bez balkóna a pivníc. Všetko, čo sa netýka priamo bytu, treba komunikovať oddelene. Je to korektný a správny pohľad, nikomu by sa predsa nepáčilo platiť rovnakú čiastku za 3 metre balkónovej plochy ako za rovnaký rozmer spálne. Prinajmenšom je pohodlie na spánok na balkóne menšie…

Vykurovanie: v dnešnej dobe je veľmi dôležitý spôsob vykurovania a jeho cena. Všetci to poznáme, náhľad plynárov na cenu plynu je odlišný ako ten náš… Neustále zdražovanie nás vedie k hľadaniu lacnejších a optimálnych riešení. Novým trendom aj pri bytoch a bytových domoch je vlastný plynový kotol priamo v byte. Dnešné [singlepic id=20390 w=320 h=240 float=right]technológie umožňujú dodať potrebný stály výkon. Veľkou výhodou je, že si sami určujeme teplotu v byte či množstvo ohriatej vody, a nie sme tak závislí na cenách a vôli centrálnych dodávateľov tepla.

Parkovanie: taktiež je dobré (a poznajú to obyvatelia sídlisk v Piešťanoch – najmä na Adame Trajane), aby sme mali kde zaparkovať, keď prídete neskôr večer z práce. Je preto dobré, keď máte k bytu k dispozícii aj garáž alebo rezervované parkovacie miesto.

Reklama

Skúste sa inšpirovať projektom moderného bytového domu v Trebaticiach. Už túto sobotu 1. októbra 2011 o 10.00 h sa uskutoční slávnostné otvorenie druhého vchodu. Voľné sú už len posledné 2 byty. Viac informácii na www.bytovkytrebatice.sk.

[youtube width=“518″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=uG8rqPLNMfc[/youtube]

[nggallery id=1112]

Autor: bt-inz

Populárne články