Connect with us

Koktail

Mojmírka oslávila 125 rokov učňovského školstva v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Dni otvorených dverí spojené s Vianočnou výstavou sa v Strednej odbornej škole obchodu a služieb na Mojmírovej ulici konali 15. a 16. decembra. Sviatočne prestreté stoly, originálne servírované pochúťky, množstvo vôní a chutí – tak vyzerali výsledky práce šikovných študentov.

Okrem gastronomických pôžitkov mohli návštevníci využiť kadernícke služby, zmeniť vizáž, posedieť si v autentickej slovenskej reštaurácii alebo štýlovej kaviarni, inšpirovať sa vianočnou výzdobou… Takto honoste si Stredná odborná škola obchodu a služieb pripomenula 125. výročie založenia učňovského školstva v Piešťanoch.

Reklama

V tomto školskom roku sa pripojila k projektu financovanému z Európskeho sociálneho fondu, ktorého cieľom je „premena tradičnej školy na modernú“. Vďaka podpore z Európskej únie bude postupne vylepšované vzdelávanie v odboroch kuchár, čašník, cukrár, kaderník a kozmetik. Pedagógovia sa zúčastnia školení na podporu komunikačných a odborných zručností. Taktiež budú modernizované všetky vzdelávacie programy na škole.

[nggallery id=358]

Reklama

Populárne články