Connect with us

Koktail

Maxisnehuliak nebol úplne maxi, ale za to má kamarátku bosorku a panáčika z lega

Published

on

Reklama

Dve desiatky veľkých i malých staviteľov snehuliakov prijali pozvanie OZ Pro Civitate, PNiek a Kursalonu a pokúsili sa v sobotu 18. februára postaviť Piešťanského maxisnehuliaka. Ten mal napokon necelé 3 metre, čiže nebol úplne maxi, ale zato mu pribudli kamaráti, aby mu nebolo smutno. Pred Kursalonom sa teda aktuálne môžete pozrieť na troch snehuliakov, snehovú borosku a panáčika z Lega.

[singlepic id=25644 w=320 h=240 float=left]“Snehuliak, ktorého sme postavili, napokon nie je až taký maxi, ako sme plánovali. Má necelé tri metre. Chceli sme urobiť ešte väčšieho, ale ťažký mokrý sneh nám to nedovolil. Stavali sme totiž gúľaním gúľ a nie navršovaním snehu lopatami. Mokrý sneh bol príliš ťažký, a tak bol problém dostať základnú spodnú guľu na miesto a na ňu zodvihnúť ďalšie dostatočne veľké,“ povedal Radovan Pagáč z OZ Pro Civitate. Stavania chtivých rúk bol nadbytok, preto pri veľkom snehuliakovi vyrástli dvaja menší a vďaka šikovným rukám Martiny Schmidovej a jej pomocníkom pribudla aj ježibaba a panáčik z lega. Snežné bytosti hneď po dostavaní budili záujem okoloidúcich, ktorí sa pri nich zastavovali a fotili si ich.

Reklama

[singlepic id=25659 w=320 h=240 float=right]“Jedným našim cieľom bolo postaviť maxisnehuliaka, druhým hlavnejším, vytiahnuť ľudí von a prežiť príjemné predpoludnie. Myslím, že tí čo prišli, nebanovali. Ukázalo sa, že máme veľmi šikovných obyvateľov, takže nabudúce spravíme akciu zameranú na tvorbu snežných sôch. Podľa predpovede počasia sa nám síce všetok sneh o pár dní roztopí, ale pri najbližšej nádielke vopred všetkých srdečne pozývame,“ povedal Tomáš Hudcovič z OZ.

Názov občianskeho združenia Pro Civitate znamená v preklade pre mesto. Jeho cieľom je napomôcť rozvoju mesta, ale aj okolia a realizovať projekty, ktoré pozitívne vplývajú na život ľudí. Združeniu sa podarilo získať grant z programu Baumit pre aktívnych ľudí, vďaka ktorému sa na jar a v lete uskutočnia základné rekonštrukčné práce na chátrajúcom hradisku Kostolec.

Reklama

[nggallery id=1424]

Autor: db  Foto: Martin Palkovič a Tomáš Hudcovič

Populárne články