Connect with us

Koktail

Lekári, ktorí pomáhajú v Afrike, porozprávajú o svojom poslaní

Published

on

Reklama

Hlavnou témou prednášky v Piešťanskom informačnom centre budú projekty, ktoré v Afrike realizuje Trnavská univerzita v spolupráci s občianskym združením Albert. Rozprávanie o Keni a Sudáne sa začne 16. júla o 18.00 h. Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity má dlhoročné skúsenosti s humanitárnou a rozvojovou pomocou v krajinách takzvaného tretieho sveta. V súčasnosti smeruje svoje pôsobenie najmä do Kene a do Južného Sudánu.

[singlepic id=45000 w=320 h=240 float=left]

Reklama

„Zámerom sudánskeho projektu je sociálno-zdravotný rozvoj komunity v spádovej oblasti Mapuordit s dôrazom na zlepšenie a podporu kontinuálnej starostlivosti o matku a dieťa,“ vysvetlila Zuzana Kráľová, odborná asistentka na Katedre rozvojových štúdií a tropického zdravotníctva TU.

Výživový program v regióne Kwale zahŕňa sociálno-zdravotnícku starostlivosť o podvyživené deti. Súčasťou programu je vyhľadávanie matiek s deťmi v chudobných oblastiach, šírenie poznatkov z oblasti základnej zdravotníckej a sociálnej starostlivosti, správnej výživy, prevencie detských ochorení. Nechýba ani materiálna pomoc.

Reklama

Predseda OZ Albert Andrej Kállay predstaví v Piešťanskom informačnom centre ciele združenia a rozsah činností organizovaných a podporovaných členmi združenia. O svojich skúsenostiach bude rozprávať aj Adriana Ondrušová, ktorá prežila niekoľko rokov v Keni, Južnom Sudáne a v Ugande. Pôsobila tam ako detská lekárka, koordinátorka projektov Trnavskej univerzity aj ako riaditeľka nemocnice.

-inf-

Populárne články