Úvod Koktail Láska v krídlach – Čajky zo Sĺňavy

Láska v krídlach – Čajky zo Sĺňavy

REKLAMA
Mlyny

Zaujímavé informácie o jedinečnosti Chráneného areálu a Chráneného vtáčieho územia Sĺňava sa dozviete vo štvrtok 12. apríla v komunitnom centre ŽiWell. Vrámci prednášky Láska v krídlach – Čajky zo Sĺňavy vám ich prezradí piešťanský ornitológ a chovateľ vtáctva Erich Kubica. Začiatok je naplánovaný na 19:00 h.

Nahliadnuť budete môcť prostredníctvom fotografií a videa do Výsadby i na ostrov Čajka, ktorý od minulého roku počas hniezdenenia monitoruje kamera.

Lenna prijimanie
Lenna rucne vysivane saty

V ďalšej časti budú predstavené hniezdiace druhy ostrova – najmä 5 druhov čajok, ktoré sa po vyhniezdení objavili v 20 štátoch sveta.

Erich Kubica – ornitológ a chovateľ vtáctva, sa narodil v Piešťanoch. Za svoju doterajšiu chovateľskú činnosť bol ocenený viac v zahraničí než na Slovensku.  V máji 2017 mu primátor mesta Piešťany udelil ocenenie v kategórii Osobnosť environmentálnej oblasti za jeho aktivity, vďaka ktorým sa v Piešťanoch usadili labute, za jeho odborné články, ktoré publikuje v zahraničných periodikách a za to, že svojou prácou chráni životné prostredie v našom regióne.

-red- Foto: -vv-, -th-

REKLAMA