Connect with us

Koktail

Kúpeľný ústav F. E. Scherera ponúkol poriadne bohatý program

Published

on

Reklama
Reklama

Kúpeľný ústav F. E. Scherera bol v piatok 29. septembra dejiskom dňa otvorených dverí, obyvateľom a návštevníkom Piešťan ponúkol jedinečnú možnosť prezrieť si priestory hotela i balneoterapiu. Armáda Slovenskej republiky podujatie spestrila ukážkami vojenskej techniky, k videniu boli špeciálne nákladné i osobné autá, ale aj rôzne zbrane. Mnohých svojim spevom i moderovaním potešil spevák Robo Papp a s poriadnou dávkou temperamentu vystúpila bubnová show na brazílsky spôsob Campana Batucada, ktorá sa predtým vybrala aj do ulíc mesta.

Návštevníci si mohli prezrieť priestory hotela, balneoterapie, vonkajšie i vnútorné bazény. Na výber mali až z dvoch gulášov, ktoré boli podávané zdarma, prvý navarili členovia Poľovníckej spoločnosti Striebornica z obce Moravany nad Váhom, vojaci, ktorý v priestoroch parku predvádzali techniku, ten svoj pripravili priamo v poľnej kuchyni. V zadnej časti kúpeľného ústavu si mohli účastníci prehliadok pochutiť na koláčoch a osviežiť sa nápojmi.

Reklama

Hotel Granit Piešťany – Kúpeľný ústav F. E. Scherera, patrí do hotelovej siete spoločnosti HOREZZA, a.s. Vďaka svojej polohe, ideálnej z hľadiska dostupnosti v centre kúpeľného mesta, a najmä profesionálnej balneoterapeutickej liečbe a lekárskej starostlivosti je Hotel Granit určite výnimočným miestom pre kúpeľnú liečbu a oddych. Kúpeľný ústav F.E. Scherera disponuje vlastným termálnym vrtom, hlbokým 635 metrov, z ktorého čerpá termálnu minerálnu vodu s vysokým obsahom sulfátov.

Zariadenie pôvodne slúžilo na liečenia a rehabilitáciu vojakov a vojnových veteránov, preto je dodnes medzi obyvateľmi Piešťan zaužívaný aj názov Vojenský kúpeľný ústav. Dnes tomu nie je inak, avšak brány hotela, ako aj všetky ubytovacie, stravovacie služby a procedúry, sú dostupné i pre širokú verejnosť. Klientela je tvorená z veľkej časti vojakmi a veteránmi, ktorým kúpeľný ústav poskytuje zdravotnícku starostivosť a preventívne rehabilitácie. Podstatnú časť hostí tvoria pacienti zdravotných poisťovní, ktorí prichádzajú do Piešťan na rehabilitáciu a kúpeľnú liečbu ochorení pohybového ústrojenstva. V Kúpeľnom ústave F. E. Scherera sa pod jednou strechou liečia pooperačné a poúrazové stavy, zlepšuje motorika pohybového ústrojenstva.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3592″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“180″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1500″]
-lt-

Populárne články