Connect with us

Koktail

Kolonádový most sa pridal k svetoznámym pamiatkam, na hodinu zhasol

Published

on

Reklama

Problémy spojené s klimatickými zmenami a svetelným znečistením sme si prvýkrát pripomenuli aj v Piešťanoch. Študenti a pedagógovia z Hotelovej akadémie Ľ. Wintera sa pridali k miliarde ľudí po celom svete, ktorí v sobotu 23. marca na hodinu zhasli svetlá.

[singlepic id=41094 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Udalosť organizátori spojili s folklórom aj ohňovou šou. Členovia súboru pôsobiaceho pri tejto škole podpálili a z mosta hodili Morenu. Nasledoval efektný tanec s ohňom a púšťanie lampiónov šťastia. Všetci prítomní tiež mohli ochutnať špeciálne občerstvenie, ktoré pre nich pripravili sami študenti. Podujatia sa zúčastnil aj primátor Remo Cicutto, ktorí ocenil občiansku angažovanosť usporiadateľov.

Reklama

REKLAMA

fitness sity cvicenia

Hodinu Zeme si ľudia na celom svete pripomínajú od roku 2007, kedy prvýkrát zhaslo svetlá asi 2,2 mil. ľudí. Odvtedy ich počet pravidelne stúpa a Hodina Zeme sa stalo najmasovejšou udalosťou planéty. Piešťany boli jedným z viac než 7-tisíc miest v 150 krajinách sveta, ktoré na akcii tento rok participovali. Zhasla aj Socha slobody, Eiffelova veža alebo Times Square.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=73oEhdJA7Y8[/youtube]

[nggallery id=2201]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články