Connect with us

Koktail

Hlohovská nadácia sa zameriava na cvičenie detí s mozgovou obrnou, podporiť ich môžete aj zbierkou

Published

on

Reklama

Zakladateľmi Nadácie Pomoc jeden druhému, ktorá pomáha handicapovaným deťom, ale aj rodinám v núdzi, či starým ľuďom hneď tromi spôsobmi, a to dobrovoľníckou prácou, materiálnym zabezpečením alebo finančnou podporou sú Július Horváth a Zuzana Horváthová. Jednou z ťažiskových aktivít nadácie je terapia hendikepovaných detí za využitia metódy Bobath konceptu.

10553320_597934670335412_8859636376299823577_n[1]

Reklama

Centrum Nadácie Pomoc jeden druhému sa nachádza v Hlohovci a jeho činnosť zastrešuje niekoľko lekárov a fyzioterapeutov. Koncept Bobath je určený primárne pre deti s detskou mozgovou obrnou a deti mierne zaostávajúce vo vývoji, ale je vhodné ho využiť aj pri skolióze. Pre dospelých klientov je odporúčaný pri mozgových príhodách a parézach. Fyziotereapeut sa pri ňom zameriava na maximálny fyziologický motorický prejav klienta, vyhodnocuje, čo dokáže sám a naučí ho správnym technikám cvičenia i na doma. Centrum vzniklo v roku 2014 a snaží sa navodiť atmosféru domáceho prostredia, aby sa liečenie stalo čo najmenej stresujúcim. Okrem Bobath konceptu poskytuje pacientom aj bioptronovú terapiu, oxygenoterapiu, či kinesiotaping.

Momentálne v spolupráci s programom Dobrá krajina Nadácie Pontis prebieha zbierka nazvaná Pravidelné cvičenie handicapovaným deťom pomáha, ktorá je zameraná na podporu detí v rehabilitačnom centre nadácie. Jej cieľom je umožniť rehabilitácie rodinám s nižším príjmom, ktoré by pre ne boli vzhľadom na nedostatočnú podporu štátu nereálne. Za každých vyzbieraných 6 eur bude realizované 45 minútové cvičenie pod dohľadom skúseného personálu.

Reklama

V prípade, že sa rozhodnete podporiť rehabilitácie detí zo sociálne slabších rodín, môžete tak urobiť darovaním pár eur, 2 % z daní alebo aj vecným darom. Informácie nájdete tu alebo tak môžete urobiť aj prostredníctvom projektu Nadácie Pontis: Dobrá krajina.

– lt- Foto: Nadácia Pomoc jeden druhému

Populárne články