Úvod Koktail Hlohovec: Tisícročnú tradíciu vinárstva bude pripomínať kruhový objazd s lisom

Hlohovec: Tisícročnú tradíciu vinárstva bude pripomínať kruhový objazd s lisom

REKLAMA

Okružnú križovatku ulíc Hlohová, Pod Beranom a SNP v centre Hlohovca od soboty 8. apríla zdobí vinársky lis. Pamätný objekt osadili členovia Hlohoveckého cechu vinárov v spolupráci s Vlastivedným múzeom Hlohovec xe 파일 다운로드. Stalo sa tak na počesť tisícročnej tradície vinárstva v meste ruží. 

REKLAMA
Knebl
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Vinársky lis, nazývaný aj preš, bol vyrobený špeciálne pre túto príležitosť. „Je dokázateľné, že výsadba viniča v meste Hlohovec v čase uhorskej nadvlády patrila svojou rozlohou medzi najväčšie spomedzi miest v Uhorsku win10 pe 다운로드. V súčasnosti prebehla obnova a Hlohovec má opäť značnú plochu viniča s menším počtom vinárov,“ uviedol člen Hlohoveckého cechu vinárov Daniel Valkovič mod_url.

Lis bude slávnostne vysvätený koncom mája, kedy doň vložia aj časovú schránku. Dovtedy vinári vysadia do kruhového objazdu rastliny vrátane kvetov a pribudne aj ďakovný nápis 폰동영상 다운로드. Za myšlienkou stoja predseda cechu vinárov Pavol Tutura, člen cechu Daniel Valkovič, Jozef Mačica a riaditeľ Vlastivedného múzea Hlohovec Jozef Urminský busybox.

-vv, foto: Daniel Valkovič-

REKLAMA