Connect with us

Koktail

Hlasovaním pomôžete Detskému domovu Piešťany získať nový nábytok

Published

on

Reklama

Internetové hlasovanie rozhodne o tom, ktorý projekt podporí materiálnym vybavením obchodný dom Ikea. Šancu získať nový nábytok má aj Detský domov Piešťany. Hlasovať môžu členovia Ikea Family.

februar

Reklama

Detský domov Piešťany vznikol v povojnovom období. Odvtedy poskytol „domov“ takmer štyrom stovkám detí. Dnes má charakter detského domova rodinného typu. „Tety a ujovia, ktrorí sa o deti starajú, spolu s nimi varia, perú upratujú, pripravujú sa s nimi na vyučovanie do školy. Naše deti sa teda ničím neodlišujú od detí v rodine, akurát sú trošku smutnejšie, pretože nemôžu vyrastať so svojimi najbližšími,“ píšu jeho zamestnanci v projekte podanom do súťaže Spolu s vami.

Inštitúcia sa okrem toho stará o zdravotne postihnuté deti, o ktoré sa nevedia, nemôžu alebo nechcú postarať vlastný rodičia. „Snažíme sa deťom nahradiť rodinu, chodíme s nimi na výlety, rozvíjame ich talent a staráme sa o ne s láskou. Nikdy nevynecháme príležitosť urobiť im radosť.“

Reklama

Deti by potrebovali nové sedačky, skrine do detských izieb a farebné doplnky, ktoré by zútulnili detské izby.

Projekt Detského domova Piešťany si môžete prečítať na tejto adrese. Hlasovať zaň môžu členovia Ikea Family do 18. decembra.

(red)

Populárne články