Connect with us

Koktail

Festival Cestou necestou ukázal, že Piešťanci veľa a radi cestujú

Published

on

Reklama

Prvý ročník festivalu Cestou necestou zhodnotil jeho organizátor Michal Knitl ako komorný a veľmi priateľský. Ľudia s rovnakými záujmami mali možnosť stretnúť sa a porozprávať, niektorí sa už so svojimi prezentáciami hlásili do ďalšieho ročníka.

[singlepic id=48092 w=320 h=240 float=left]V klube ŽiWell mali zraz dobrodružné povahy. Celodenný maratón prednášok začal v nedeľu ráno a pokračoval až do neskorého večera. Milovníci cestovania rôznych vekových kategórií z Piešťan aj širokého okolia v prítmí sledovali fotografie a počúvali zážitky z Kirgizka, Sýrie, Islandu, Nového Zélandu, Juhovýchodnej Ázie, Argentíny, Čile a Indie.

Reklama

Počas prestávok si potom vymieňali skúsenosti a informácie. Osobné stretnutia sú totiž asi najväčšou výhodou podobných podujatí. Aj preto sa diváci intenzívne zapájali do diskusie a zisťovali podrobnosti. Njviac ich zaujímali kultúrne rozdiely, bezpečnosť a cestovné náklady.

Ako prvý rozprával o svojej ceste do Kirgizka organizátor podujatia Michal Knitl (na snímke). „Kto má rád turistiku, stanovanie, návštevu domácich v jurtách, ľadovce, údolia, tak je to pre neho raj,“ povedal o tejto málo známej krajine. Za dva mesiace prešiel cez ňu vyše 600 kilometrov po vlastných.

Reklama

Cestovatelia, ktorí sa do Kirgizka vyberú, nemusia mať obavy o svoju bezpečnosť, jedinou nepríjemnosťou môže byť alkohol. „Pár Kirgizov si občas trochu viac vypije, ale inak sú v poriadku,“ dodal Michal Knitl.

S účasťou na festivale je spokojný. Za celý deň sa v klube ŽiWell podľa jeho slov vystriedalo asi 70 ľudí. „Počas posledných dvoch týždňov mi písali dvaja-traja ľudia, čo by radi prezentovali, ďalší ma oslovil na festivale, takže vidím, že aj Piešťanci majú veľa pocestovaného,“ uzatvára organizátor, ktorý si pravidelne plní cestovateľské sny. Najbližšie by rád navštívil ľadovec Baltoro v Pakistane, Papuu, Kolumbiu, ale chce sa vrátiť aj do Arunachal Pradeshu, Uruguaju, Bolívie a Fínska.

[nggallery id=2547]

(mp)

REKLAMA

ijav-ucto

Populárne články