Connect with us

Koktail

Fajnovka v pralese

Published

on

Reklama

Zo svojho venezuelského denníka príde záujemcom prečítať líder kapely Slniečko, Peter „Punto“ Remiš v stredu 23. septembra o šiestej večer do Piešťanského informačného centra na podujatie „Fajnovka v pralese“.

P1000619Punto porozpráva o svojich zážitkoch, premietne zaujímavé fotografie a možno pustí aj krátke video z neplánovaného koncertu – keď hral na požičanú gitaru cestujúcim pri čakaní na autobusovej stanici jedného z miest, cez ktoré sa presúvali.

Reklama

Počas cesty urobil niekoľko tisíc fotografií, z ktorých predbežne vybral 1900 a časť z nich predstaví návštevníkom. „Asi polovica z nich je z mobilu, ale keďže sme boli neustále niekde vo vode – buď pršalo, alebo sme sa plavili na lodi a môj fotoaparát nie je vodotesný, nemal som inú možnosť,“ vysvetľuje. „Mokrá“ cesta sa podpísala aj na skoro stostranovom denníku, do ktorého si zapisoval svoje zážitky. „Je už v takom šalátovom stave, ale prepisujem ho do elektronickej podoby. A možno ho aj prinesiem ukázať,“dopĺňa. Okrem denníka chce ukázať aj kryštáliky z jaskyne Krištáľové oči zo stolovej hory Roraima, ktoré majú vraj liečivú schopnosť.

P1000591A ako sa do Venezuely vlastne dostal? „Zvažoval som s partiou, kam pôjdeme za nejakým exotickým dobrodružstvom, a potom prišla ponuka od kamaráta, že organizuje cestu po Venezuele, tak sme sa pripojili,“ spomína Punto. A hoci vraj počas cesty neraz trpel  brušným ťažkosťami, išiel by znovu.  „Niektorí mi kvôli tomu hovorili „fajnovka“ a vytýkali mi, že keď to nezvládame, do takýchto podmienok nemáme chodiť. Ale ja nebanujem a išiel by som opäť,“ myslí si hudobník.

Ak teda máte chuť obzrieť sa spolu s Puntom za jeho juhoamerickým dobrodružstvom, príďte v stredu o 18,00 h do PIC-ka.

fajnovka v pralese_email-ad-/www.kniznica.sk, foto: P. Remiš

Reklama

Populárne články