Connect with us

Koktail

Európsky deň jazykov na hotelovej akadémii

Published

on

Reklama

Štvrtok 26. september 2013 nebol v jedálni Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch ako každý iný deň. Študenti oslávili Európsky deň jazykov, ktorý zastrešuje Európske centrum pre moderné jazyky so sídlom v meste Gratz.

[singlepic id=47907 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Po prvýkrát sa tento deň oslavoval v roku 2001 a odvtedy sa európske krajiny snažia napĺňať jeho heslo ,,Talk to me“ čiže ,,Rozprávaj sa so mnou“. Cieľom je poukázať na potrebu komunikácie v cudzích jazykoch v dnešnom svete.

Reklama

U nás si tento deň pripomenuli najmä žiaci 3.D a 2.A VOŠ. Prispôsobili výzdobu jedálne aj výzor tvárí, ktoré boli pomaľované vlajkami. Študentom a pedagógom ponúkli možnosť ,,učiť sa“ aj počas obednej prestávky. Zvolili idiomy – ustálené slovné spojenia, ktoré keď cudzinec zvládne, možno povedať, že zvládol cudzí jazyk.

V tento deň sa podľa hlavného hesla obsluhovalo v jedálni v anglickom jazyku. Here you are, enjoy your meal, thanks very much …. týmito a podobnými frázami sa pokúšali podnietiť aj ostatných spolužiakov k tomu, aby angličtina vyšla spoza stien miestností, v ktorých sa každý deň vyučuje a stala sa bežnejšou formou komunikácie, ktorú študenti iste ocenia počas zahraničnej praxe.

Potešil ich záujem spolužiakov i vyučujúcich, ktorí ich snahu ocenili pochvalou.

[nggallery id=2536]

Text a foto: Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera

REKLAMA

IJaV-2

 

 

Populárne články