Úvod Koktail Elektrárňa predstaví filmy s témou ochrany životného prostredia

Elektrárňa predstaví filmy s témou ochrany životného prostredia

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Elektrárňa Piešťany bude vo štvrtok 8. februára patriť regionálnej prehliadke filmov s environmentálnou tématikou Ekotopfilm-Envirofilm. Dopoludňajší program je určený pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí sa dozvedia viac o ochrane prírody, potrebnej podpore ekológie i ochrane životného prostredia. Program pre verejnosť začína o 16.00 hodine a diváci si budú môcť pozrieť 5 dokumentárnych filmov a zapojiť sa do zaujímavej diskusie s názvom Zodpovedný životný štýl – ako žiť bez odpadov 배트맨 아캄나이트 다운로드? Vstup na podujatie je zdarma.

„Našim cieľom je prostredníctvom dokumentárnych filmov a sprievodných aktivít – diskusií na aktuálnu problematiku, inšpirovať a vzdelávať verejnosť a mladých ľudí v témach udržateľnosti. Snažíme sa meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu, ovplyvňovať životný štýl Slovákov. Preto je pre nás dôležité prinášať do regiónov atraktívny program, ktorý má význam a motivuje k zodpovednosti. Návštevníkom v Piešťanoch prinášame to najlepšie z festivalového ročníka 2017. Tešíme sa na každého z vás,“ hovorí Peter Lím, generálny riaditeľ festivalu Ekotopfilm – Envirofilm 가는 으뜸체 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Radi sa obliekame pekne a podľa posledných módnych trendov, pozrite si však ďalší film z programu festivalu, ktorý ukáže inú stránku módneho sveta – z pohľadu dopadu na ekológiu a našu planétu. Budúcnosť našich miest je názov filmovej eseje, ktorá sa zaoberá minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou urbanizácie. Prehliadku víťazných filmov ukončí príbeh (zne)svätenej rieky Gangy, ktorú uctieva miliarda ľudí a 500 miliónov ľudí je na nej závislých.

Program bude obohatený o hodinovú sekciu „mimo plátna“ s názvom: Zodpovedný životný štýl – ako žiť bez odpadov? O osobné skúsenosti sa podelí Ivana Maleš, spoluzakladateľka Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, autorka niekoľkých koncepcií pre reformu odpadového hospodárstva na komunálnej úrovni gta 5 다운로드. V súkromí sa snaží o zero waste spôsob života – tvorí iba 4% zmesového komunálneho odpadu. O tejto téme aktívne bloguje na svojom blogu Nezmar. V Piešťanoch prezradí ako sa dá niečo také dosiahnuť v slovenských podmienkach.

 „Veľmi sa teším z toho, že sa v našom meste udomácnil festival, ktorého hlavnými témami sú ekológia a environmentalistika. Myslím si, že tieto oblasti k Piešťanom patria, nakoľko sa snažíme pristupovať k nim zodpovedne a prispievať k zlepšovaniu životného prostredia 전철노선표 다운로드. Aj tento rok organizátori pripravili bohatý program, ktorý, verím, priláka nielen školákov, ale aj širokú verejnosť,“ uviedol primátor za Mesto Piešťany, ktoré sa opäť stalo partnerom podujatia, primátor Miloš Tamajka.

Program piešťanského vydania festivalu Ekotopfilm – Envirofilm:

ŽIVOT V OBLAKOCH (SK ZNENIE) SK/51′
16:00 – 16:55
Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom. Aj vďaka tomu sú Tatry stále jedinečným ostrovom divokej prírody Download 12 Secret Juju. Život v oblakoch je plný protikladov. Krehké kamzíčatká akoby ani nepatrili do tohto drsného prostredia.

DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM (SK TITULKY) US/57′
17:00 – 17:55
Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Filmári a gurmáni Jen a Grant sa ponoria do sveta odpadkov z farmy, obchodov, až po ten ich z vlastnej chladničky. Filmový príbeh spojí pri jednom diskusnom stole farmárov, inšpiratívne organizácie a spotrebiteľov Pentastom Taiwan server download. Príbeh je výchovný a zároveň „chutne“ zábavný.

MIMO PLÁTNA | ZODPOVEDNÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL – AKO ŽIŤ BEZ ODPADOV?
18:00 – 18:55
Žiť udržateľne znamená žiť zodpovedne v každom aspekte. Náš každodenný život má dopad na svet okolo nás. Míňajú sa nám zásoby zdrojov primárnych surovín, klimatické zmeny nás priamo zasahujú, potrebujeme sa začať správať inak – zodpovedne. Voči svojmu okoliu, voči okoliu iných a voči nám samým. Ako svoje životné prostredie chrániť a ako ho čo najmenej negatívne ovplyvňovať pri každodenných činnostiach wechat pc버전 다운로드? Je možné žiť v meste, mať dom, auto, prácu, cestovať, pekne sa obliekať a pritom sa šetrne správať k životnému prostrediu? Prečo tvoríme odpady? Je možné žiť bez odpadov? O osobné skúsenosti sa podelí Ivana Maleš, autorka niekoľkých koncepcií pre reformu odpadového hospodárstva na komunálnej úrovni, spoluzakladateľka Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, kde momentálne pôsobí. V súkromí sa snaží o zero waste spôsob života – tvorí iba 4% zmesového komunálneho odpadu. O tejto téme aktívne bloguje na svojom blogu Nezmar Monster Hunter. V Piešťanoch prezradí ako sa dá niečo také dosiahnuť v slovenských podmienkach.

SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY (SK TITULKY) UK/65′
19:00 – 20:05
Čo si obliekate? Z čoho sú vaše šaty? Viete aký je ich cyklus života? Aký je ich vplyv na našu planétu? Len málo z nás si to uvedomuje. Keď si kupujeme lacné „plastové“ odevy vieme, že nám skoro nič nevydržia, ale aj tak máme potrebu stále si ich kupovať. Prečo? Tzv. rýchla móda našej planéte tak veľmi škodí, a preto nutne potrebujeme alternatívu. Musíme spomaliť. Alex James sa vydáva na cestu za poznaním, s cieľom zistiť ako sme sa do tohto stavu dostali Mount & Blade ne mode. A čo je dôležitejšie, čo môžeme s problémom urobiť. Dokáže niečo rýchlu módu spomaliť?

BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST (SK DABING) US/18′
20:10 – 20:30
Film je video esej zaoberajúca sa minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou urbanizácie. Je kokteilom osobného dobrodružstva, využitia internetu a ľudí v rôznych krajinách. Nájdeme v ňom rozhovory s urbanistami – filozofmi ako sú napríklad Edward Glaeser, Carlo Ratti, a…

GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA (SK DABING) US/60′
20:30 – 21:30
Film plynie po prúde najsvätejšej a zároveň najzatracovanejšej rieky sveta – Gangy. V roku 2013 sa vydali režiséri Jake Norton a Pete McBride na cestu od jej prameňa až po ústie dokumentujúc jej nespútanú krásu a boj o prežitie I'm a natural personed the prequel. Je to príbeh rieky s jej dichotómiou a zložitosťou. Je príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. Je zdrojom života a inšpirácie, ako aj smrti, znečistenia a tragédie.

-red/Zdroj: Elektrárňa Piešťany/Foto: Ekotopfilm – Envirofilm-

REKLAMA