Connect with us

Koktail

Dvojice spečatia svoju lásku na Moste zaľúbených

Published

on

Reklama
Reklama

Možnosť zamknúť svoje zamilované duše dostanú páry z celého Slovenska. Mostík na začiatku pešej zóny pri hoteli  Eden sa už v deň sv. Valentína stane Mostom zaľúbených. Páry ho môžu zdobiť zámkami – symbolmi ich pevnej lásky.

[singlepic id=25061 w=320 h=240 float=left]Na projekte spolupracuje magazín diva.sk, portál pokec.sk a Mesto Piešťany. Slávnostné otvorenie Mosta zaľúbených sa uskutoční 14. februára o 14.00 h. Podľa organizátorov si tam svoje prvé zámky zamknú aj tri známe slovenské dvojice.

Zamilovaní si môžu zámky priniesť sami alebo objednať v blízkom Caffe Eden. Do hodiny by ich tam mali mať pripravené aj s gravírovanými iniciálkami a dátumom. Kaviareň pre nich chystá aj špeciálne prekvapenie.

Mosty lásky obťažkané zámkami zamilovaných sú v mestách po celej Európe. Prvý vznikol v Ríme na mieste, kde podľa legendy zomrel mučeníckou smrťou sv. Valentín. Inšpirácia však pochádza z Číny. Dvojice zamykali zámky na Veľký čínsky múr a kľúče na znak svojej večnej lásky zahadzovali. Zvyk sa stal takým populárnym, že niektoré mestá musia vytvárať pre zámky špeciálne konštrukcie, mosty ich už totiž neunesú.

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články