Úvod Koktail Dva roky „lovil“ búrky a vytvoril fascinujúce video

Dva roky „lovil“ búrky a vytvoril fascinujúce video

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Jozef Dovičin z obce Dolné Srnie si pred približne 15 rokmi našiel netradičného koníčka, vo voľnom čase sa totiž začal venovať dokumentovaniu prírody subtitles for IM Hero. Posledných sedem rokov cestuje a zachytáva krásy našej krajiny, ktoré chce predstaviť prostredníctvom filmového dokumentu Potulky po Slovensku 워너원 다운로드. Počas jeho vytvárania sa ocitol uprostred búrky a časozberné video ho natoľko zaujalo, že na svoju fototechniku začal okrem prírodných krás „loviť“ aj hromy a blesky 유니티 패키지 다운로드. Vďaka nemalej dávke plánovania, odvahy a poznania regiónu vytvoril fascinujúce video, v ktorom sú zachytené búrky na západnom Slovensku i v bezprostrednom okolí Piešťan Free one piece cartoons.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Projekt lovenia búrok sa zrodil náhodne pred 3 rokmi, keď sa mi na dosť nebezpečnom mieste, teda na najvyššom bode v okolí, podarilo spraviť nočný časozber príchodu búrky Don't starve to iPhone. Vo videu začína tento záber v čase 1.55, po jeho vytvorení nasledoval hodinový beh lesom počas hromobitia a silného dažďa do Nimnice. Vtedy ma to dosť zaujalo, tak som si pozisťoval, že na vyhľadanie búrok je dobrá aplikácia na stránke lightningmaps.org, podľa ktorej viem kde nejaká vzniká, aký má smer, ako je ďaleko a keď sa nachádza v okruhu 50 kilometrov vyrazím jej naproti,“ opisuje vznik videa o búrkach Jozef Dovičin Master of Farm.

Dokumentarista Jozef Dovičin má vytipované rôzne miesta kde sa dá dostať autom a zároveň je tam dobrý výhľad na okolie, nad Piešťanmi mu vyhovuje lokalita pri reštaurácii Furman 안철수 v3 lite 다운로드. Lovenie búrok väčšinou prebieha tak, že na mieste rozloží 3-4 statívy s fototechnikou, fotoaparáty nastaví na trojsekundový interval fotenia, pričom posledný je nastavený na nahrávanie 라이젠 다운로드. Za vytvorením videa je množstvo prebdených hodín, pričom častokrát sa fotenie neskončilo podľa predstáv, nakoľko sa búrka rozpadla alebo zmenila smer Komodo Time Machine.

„Západné Slovensko som si vybral preto, lebo tu žijem a aj keď búrok tu býva najmenej, podarilo sa mi už zmapovať veľkú časť regiónu Lee Sun-hee's song. Ešte mi chýba Bratislava, ale dúfam, že sa mi tam podarí nejakú búrku uloviť budúci rok. Pri výrobe videa bolo samozrejme najťažšie natočiť jednotlivé zábery a hlavne nájsť si čas na cestovanie. Niekedy sa mi ani veľmi nechcelo, ale šiel som. Mrzí ma len to, že tie najkrajšie búrky som nezachytil, lebo som bol vtedy v práci. Editácia výsledného videa mi zabrala 4 dni a najťažšie na nej bolo zosynchronizovat hudbu s obrazom,“ dopĺňa Jozef Dovičin.

-lt/Zdroj, foto a video: Jozef Dovičin-

REKLAMA