Connect with us

Koktail

Dovi Leto 2012 – Sme iní ale nie horší

Published

on

Reklama

Každoročne v auguste, ešte predtým ako deti usadnú do lavíc a skončia sa letné prázdniny, koná sa rozlúčka s letom GAZ Klubu Slovakia so sídlom v Piešťanoch. Podujatie má príznačný názov Dovi Leto. Tento rok to bolo už štvrtýkrát, v nádhernom horskom prostredí obce Makov. Stretli sa tu opäť členovia klubu ako aj priaznivci značky GAZ, opäť aj s medzinárodnou účasťou – Volga Klub (Maďarsko) a VCC Louny (Česká republika).

[singlepic id=34741 w=320 h=240 float=right]Tradíciu rozlúčok s letom založil náš kamarát, Miro Malý – člen GAZ Klubu Slovakia, v roku 2009. Keďže s nami pravidelne na akcie chodili aj deti, rozhodol sa tento rok, že zorganizuje výlet na celý víkend aj pre spolužiakov svojho syna Mirka – deti z internátnej špeciálnej školy v Bytči. Vďaka jeho veľkej snahe, nasadeniu a podpore sponzorov,  mohlo s nami nakoniec stráviť víkend 50 detí aj s pedagogickým dozorom.

Reklama

Už piatkové vyzdvihnutie zo školy mali deti štýlové – odviezol ich autobus Škoda RTO LUX z roku 1967 a tieto čo sa nezmestili, sme odviezli na autách nášho GAZ klubu. Kolónu viedol hlavný organizátor Miro Malý na svojej Volge 2402 Požiarna ochrana. Po ubytovaní sa, deti absolvovali súťaž v kreslení výkresov na tému Dovi Leto. Každý účastník ako odmenu dostal plnú tašku darčekov od sponzorov a kompletný pitný režim na celý víkend.

REKLAMA

Reklama

[singlepic id=34744 w=320 h=240 float=left]V sobotu ráno začal program spanilou jazdou do mesta Vsetín. Pre deti, ktoré boli na vozíku prišla „strech“ limuzína Lincoln. Spolu nás bolo 18 vozidiel. Dohodnutá bola prehliadka mestskej hvezdárne a zámku. Nasledoval spoločný obed počas ktorého boli vozidlá vystavené na Hornom námestí. Po obhliadke centra sme sa opäť v kolóne vydali na návrat. Na večeru sme pripravili guláš z diviny a zabíjačkové špeciality. Deti si spríjemnili večer kúpaním sa v bazéne a spoločenskými hrami.

V nedeľu popoludní sme v kolóne veteránov deti odovzdali rodičom. Ako nám hovorili pani učiteľky, takýto výlet mali deti prvýkrát. Veľká vďaka Mirovi Malému za jeho organizovanie ako aj všetkým sponzorom za podporu (ZIPP/ STRABAG, Techpo, MST, ATS, Tempering, WGP, D.A.L.I. M.N, JUNGHEINRICH, RUPOMONT, JMJ, DAMITO s.r.o., TRASER, Autocentrum Minárik, DHL, KOFOLA a.s., MASSAG, ECOLAB, TAMI, STILL, TESCO STORES SR)

Tie radostné pohľady detí isto stáli za to. Tak dovidenia na Dovi Leto 2013.

Text a foto: Tomáš Lipka, prezident GAZ klubu Slovakia

[nggallery id=1902]

Populárne články