Connect with us

Koktail

Dobrú chuť: Pastéis de Nata

Published

on

Reklama
Reklama

Pastéis de Nata sú tradičné portugalské koláčiky, plnené veľmi chutným žĺtkovým krémom. Vyskúšajte, určite si ich zamilujete.

[singlepic id=37723 w=520 h=340 float=center]

 

Na prípravu 12 ks potrebujeme: 1 balenie lístkového cesta, 450 ml mlieka, 1 celá škorica, 1 celá citrónová kôra, 60 g hladkej múky, 250 kryštálového cukru, 150 ml vody, 6 žĺtkov, 20 g masla na vymazanie formy

Reklama

Postup: Lístkové cesto si vyvaľkáme na plát hrubý 1 cm. Zrolujeme ho a pokrájame na 1,5 cm široké krúžky. Z krúžkov palcom vytvarujeme košíčky – palec vtlačíme doprostred a prstami cesto vyťahujeme. Vytvorené košíčky prstami vtlačíme do formy na muffiny, ktorú sme si vymazali maslom.

REKLAMA

Vymiešame 100 ml mlieka s múkou a zostatok vlejeme do hrnca. Pridáme škoricu, citrónovú kôru a necháme zovrieť. Potom za stáleho miešania pridáme múku s mliekom, cukor, vodu a varíme za stáleho miešania, kým nám masa nezhustne.

Hotovú náplň precedíme cez sitko a pridáme žĺtka. Poriadne premiešame a naplníme pripravené košíčky asi 0,5 cm od okraja.

Dáme do rúry vyhriatej na 250 stupňov a pečieme asi 17 minút. Povrch musí bublať a byť mierne pripečený. Necháme vychladnúť a až potom vyberieme z formy. Podávame posypané škoricou alebo cukrom.

Text a foto: Denisa Cvečková

[singlepic id=37724 w=520 h=340 float=center]

Populárne články