Úvod Koktail Dobrovoľní hasiči vo Veľkých Kostoľanoch budú slávnostne žehnať zástavu

Dobrovoľní hasiči vo Veľkých Kostoľanoch budú slávnostne žehnať zástavu

REKLAMA
GM Dental Zubar

Významné postavenie dobrovoľného hasičského zboru a jeho dôležitosť pre obec si občania obce Veľké Kostoľany pripomenú v nedeľu 8 wet air line. mája hasičskou slávnosťou žehnania novej hasičskej zástavy a techniky. Dobrovoľní hasiči si touto slávnosťou pripomenú kultúrne hodnoty a tradície, ktoré symbolizuje historická zástava dobrovoľného hasičského zboru, ktorú sa členovia DHZ rozhodli uchovať pre ďalšie generácie Download the app again. Na slávnosti bude požehnaná replika pôvodnej historickej hasičskej zástavy, ktorá bude slávnostným požehnaním uvedená do života, rovnako ako nové zásahové vozidlo CAS 32 Tatra 815 a vozík s protipovodňovou výbavou Switch rom download.

3 - povodna poskodena zastava DHZ Velke Kostolany Zadna strana_resize5 - detail poskodenej malby sv.Floriana na povodnej zastave_resize

REKLAMA
Knebl
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Dompek Pizza donaskova sluzba

Verná replika historickej zástavy DHZ Veľké Kostoľany pochádza z profesionálnych umeleckých dielní českej firmy Alerion, ktorá sa špecializuje na tradičnú ručnú výrobu slávnostných zástav a heraldických znakov a symbolov 유닉스 다운로드. „Replika zástavy DHZ Veľké Kostoľany vznikla na prianie miestnych dobrovoľných hasičov, ktorí si priali zachovať pôvodnú zástavu hasičského zboru a súčasne pokračovať v používaní hasičských tradícií a symbolov, aby tak nadviazali na tradície svojich predkov a preniesli ich posolstvo do budúcnosti powertts. Pôvodná zástava obsahuje všetky prvky, ktoré sú typické pre slovenské hasičské zástavy – bohatú a dekoratívnu rohovú výšivku, slovenský znak, štylizované vyšívané hasičské motívy a maľbu sv Download Corerrow x4. Floriána. Pri výrobe repliky sa spotrebovalo 20 km vyšívacieho hodvábu a výšivka obsahuje viac ako dva milióny stehov,“ popisuje proces vzniku repliky hasičskej zástavy Tomáš Pokorný, majiteľ brnenskej firmy Alerion, ktorá repliku historickej zástavy pre veľkokostolianských dobrovoľných hasičov vyrobila 강아지똥 다운로드.

6 - detail vysivky ihlou na replike zastavy od ALERIONU_resize

„Replika historickej zástavy je zárukou zachovania kultúrneho dedičstva pre ďalšie generácie Speedplate offline download. Životnosť zástavy z Alerionu je až 200 rokov. Práce na ručne vyšívanej zástave trvali 3 mesiace. Vďaka najnáročnejšej maľbe ihlou dokázali vyšívačky vykresliť a vytieňovať motívy tak plasticky, že sú ako živé,“ dodáva k procesu ručnej výroby repliky historickej zástavy Tomáš Pokorný 사조영웅전 2003 다운로드.

2 - Nova replika zastavy DHZ Velke Kostolany od ALERION predna strana_resize4 - Nova replika zastavy DHZ Velke Kostolany od ALERION zadna strana_resize

Oslavy vo Veľkých Kostoľanoch sa začnú v nedeľu 8 Fantastic Planet download. mája o 11:00 svätou omšou v miestnom Rímskokatolíckom kostole, kde kňaz posvätí novú zástavu hasičského zboru a novú hasičskú techniku, ktorú zbor dostal v minulom a tomto roku. Nasledovať bude slávnostný pochod členov Dobrovoľného hasičského zboru a techniky a presun do miestneho kultúrneho domu, kde bude slávnosť pokračovať obedom a posedením členov a pozvaných hostí, vrátane vyslúžilých členov. Hasiči na tomto posedení odovzdajú ocenenia a poďakovania jednotlivým členom hasičského zboru.

-Tlačová správa-

REKLAMA