REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Na sviatok sv. Štefana sa i tento rok vydali koledníci v Piešťanoch ohlasovať Dobrú novinu. Tri desiatky detí a dospelých navštívilo popoludní viac ako dve desiatky piešťanských domácností 베이비드라이버 자막 다운로드. Na podporu projektu Na ceste k životu v Etiópii vykoledovali spolu s darmi od dobrodincov 1100 eur.

Kolednícke pásmo v podobe básní spevu a vinšov priniesli do domácností anjeli, pastieri i traja králi Download chrome photo batches. Svojou aktivitou tak pomohli šíreniu dobrej zvesti, ale tiež podporili vďaka vyzbieraným preniazom prácu dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul (tzv 안드로이드 웹뷰 이미지 다운로드. sestry Vincentky) v meste Alitena na severe Etiópie. 

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Väčšinu roka je tento kraj veľmi suchý, plodinám sa darí iba na poliach so zavlažovaním 참좋은말 다운로드. Mnohé rodiny chovajú ovce, kozy, hovädzí dobytok a sliepky. Vincentky v Alitene pôsobia už od roku 1973, kedy tu založili malé zdravotné stredisko artyboard 다운로드. Prišli sem v čase, keď bol kraj postihnutý hladomorom a zostali tu pôsobiť. V 90. rokoch keď Alitenu tvrdo zasiahla vojna medzi Etiópiou a Eritreou, žili sestry spolu s miestnymi obyvateľmi v utečeneckom tábore, kam sa museli z Aliteny presunúť 산하련 다운로드. Alitenské zdravotné stredisko realizuje aj program Zlepšenia zdravotnej starostlivosti pre matky a deti, ktorý podporujú koledníci a darcovia Dobrej noviny od roku 2015 입고증 다운로드.

Okrem zdravotného strediska vedú Vincentky v Alitene viaceré projekty pre miestnu komunitu: škôlku s montessori výučbou a výživovým programom, pre deti z najchudobnejších rodín, rozvojové centrum pre ženy, internát pre dievčatá z odľahlých oblastí, ktoré tak môžu chodiť do školy, program potravinovej pomoci pre deti a mladých, ktorý chodia v Alitene do školy či detské a mládežnícke centrum movie Tuhon.

Okrem programu Zlepšenia zdravotnej starostlivosti pre matky a deti podporí Dobrá novina v roku 2018 aj ďalšie rozvojové projekty v Etiópii, Kamerune, Južnom Sudáne, Keni a Ugande Download Alice movie from Wonderland. Viac na 

„Ďakujeme všetkým za pomoc pri organizovaní, prípravách, samotnom koledovaní, finančných daroch, modlitbách, morálnej či inej forme pomoci,“ hovorí Marián Bucko, ktorí je koordinátorom Dobrej noviny v Piešťanoch 가상 디스크 다운로드. Tento rok už v prvej časti bolo vyzbieraných viac prostriedkov ako vlani.

Ak by ste sa rozhodli ešte prispieť na Dobrú novinu možnosť máte do sviatku Troch kráľov (6. januára). Pokladnička označená zbierky je pri jasličkách v kostole sv. Štefana. Využiť môžete tiež iné formy a to darom priamo na účet Dobrej noviny, číslo účtu: SK77 1100 0000 0029 4045 7894, či zaslaním darcovskej SMS v tvare DMS DOBRANOVINA na číslo 877. Cena DMS je 2 EUR (Dobrá novina z nej dostane 96 %) v sieti operátorov O2, Orange a Telekom. 

Text a foto: -th- Zdroj: www.dobranovina.sk

REKLAMA