Úvod Koktail Doba ľadová aj lovci a mamuti na dosah ruky vo Vile dr....

Doba ľadová aj lovci a mamuti na dosah ruky vo Vile dr. Lisku

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Balneologické múzeum otvorilo vo štvrtok 12. mája vo Vile dr. Lisku pútavú výstavu s názvom “Doba ľadová – lovci a mamuty”, mapujúcu posledné zaľadnenie zeme, odohrávajúce sa 20 000 rokov pred našim letopočtom 그대라는 사치 다운로드. Expozícia, na ktorej sa dozviete množstvo zaujímavostí, napríklad aj to, akým spôsobom dorastali mamutom zuby, je určená verejnosti a samozrejme aj základným i stredným školám 콜 오브 듀티 무료 다운로드. Okrem exponátov na nej nájdete aj nádherné obrazy a kresby svetoznámeho českého výtvarníka Zděnka Buriana. Slávnostnú vernisáž spestrili hrou na gitaru žiaci Základnej umeleckej školy v Piešťanoch Simona Slabá, Samuel Daniš, ktorých pripravuje učiteľ Andrej Urminský youcam 다운로드. Výstava potrvá do 10. júla a určite stojí za pozretie.

IMG_8318_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Všetky exponáty, ktoré tu vidíte sú z poslednej doby ľadovej, ktorá bola v štvrtohorách približne 20000 rokov pred naším letopočtom Sledge 192 downloads. V okolí Piešťan máme veľa nálezov z tohto obdobia, ktoré sa prezýva aj würm. Je tu toho k videniu naozaj dosť, v prvej vitríne sú napríklad malé slimáčiky, ktoré paleontológovia nachádzajú v sedimentoch PadakPadak. Chcel som tým ukázať, že aj tie malé, často opomínané veci sú dôležité. Práve tieto malé veci nám totiž presne povedia, z akého obdobia je nález, vieme ho presne zaradiť a zrekonštruovať podľa neho paleoekologické podmienky, určiť, či bola v danej oblasti rieka alebo jazero, tundra či step,“ povedal o paleontologickej časti expozície kurátor výstavy Tomáš Mlynský Download Android Messages.

IMG_8359_resize

„Výstava je takým spojením paleontológie a archeológie 가버나움 자막 다운로드. Čo sa týka archeológie, je treba si uvedomiť, že piešťanské Balneologické múzeum robilo výskum skôr z neskorších období, ale napriek tomu sa v jeho zbierkach nachádzajú aj nálezy z mladého paleolitu, teda približne z obdobia toho posledného zaľadnenia Download 3 games from Fifa Online. Sú to lokality, ktoré všetci dobre poznáte napríklad vďaka nálezu Venuše z Moravian nad Váhom, ale tieto lokality sa ťahajú na ľavobreží Váhu. Neskôr boli zistené aj na pravom brehu, naposledy pri výstavbe priemyselného areálu v Krakovanoch, kde sa našli pozostatky nosorožca a mamuta srstnatého, ale aj kamenné nástroje, ktoré svedčia o prítomnosti človeka a osídlení tohto územia,“ povedal o archeologickej časti výstavy riaditeľ Balneologického múzea Vladimír Krupa Download the Chinese Bible.

IMG_8376_resize

IMG_8374_resizeIMG_8329_resizeIMG_8372_resizeIMG_8333_resizeIMG_8328_resizeIMG_8318_resizeIMG_8312_resizeIMG_8345_resizeIMG_8310_resizeIMG_8325_resizeIMG_8308_resizeIMG_8300_resizeIMG_8379_resize

-lt-

REKLAMA