Connect with us

Koktail

Do súťaže Ekologický čin roka sa môžu prihlásiť kolektívy aj jednotlivci

Published

on

Reklama
Reklama

Trnavská župa otvorila jubilejný desiaty ročník súťaže Ekologický čin roka. Určený je opäť tým, ktorí chcú zlepšiť životné prostredie v kraji. 

Za ekologický čin bud primárne považované aktivity, ako napríklad dokumentácia a likvidácia neriadených skládok odpadov v katastroch obcí a miest, zavedenie separovaného zberu na školách, výsadba zelene, záchrana alebo dokumentácia cenného biotopu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, práca s mládežou v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia, organizovanie súťaží s environmentálnou tematikou a pod.

Súťaže sa môžu zúčastniť jednotlivci, kolektívy škôl, samosprávy aj záujmové združenia. Projekt, ktorý by chceli aktivisti prihlásiť do súťaže, musí byť zrealizovaný do konca roku 2020. Súťažný návrh musí obsahovať správu o aktivite, jej priebehu, dôvodoch realizácie a musí obsahovať kvalitnú fotodokumentáciu pred a po aktivite a termín jeho predloženia je do 28.02.2021 do 15:00 hod. na adrese Úradu TTSK v uzatvorenej obálke s heslom Ekologický čin roka 2020.

Najlepšie projekty budú odmenené. V novom ročníku najlepší získa 1200 eur, druhý dostane 800 eur a za tretie miesto vyplatí župa 500 eur.
„Posledný ročník súťaže Ekologický čin roku 2019 nám priniesol rekordných 28 projektov. Vzhľadom k súčasnej mimoriadnej situácii v súvislosti s predchádzaním šírenia ochorenia COVID-19 budú víťazné súťažné návrhy ocenené v jesenných mesiacoch tohto roku,“ uvádza sa v článku na stránke vuc-ky.

Reklama

Zdroj: trnava-vuc.sk Ilustr. foto: archív

Populárne články