Úvod Koktail Do lopašovského centra Jelenček pozývajú mamičky aj z okolia

Do lopašovského centra Jelenček pozývajú mamičky aj z okolia

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Nové Materské centrum Jelenček slávnostne otvorili v Dolnom Lopašove minulý štvrtok 15. októbra. Za myšlienkou stáli miestne mamičky na materskej dovolenke, ktorým podobná možnosť stretávania a spoločných aktivít chýbala 음식이미지 다운로드. V ústrety im vyšla aj obec a dobrovoľníkom poskytla priestor priamo v budove obecného úradu. Otvorenie sa zúčastnilo viac ako tri desiatky detí spolu s rodičmi a ako sa vyjadrila „mama myšlienky“, v Jelenčeku radi privítajú záujemcov aj z okolitých obcí 헬로카봇 노래 mp3 다운로드.

Dolny Lopasov (4)Otvorenie materského centra v Dolnom Lopašove iniciovala mamička na materskej dovolenke, Veronika Martinkovičová: „Všetky zaujímavé aktivity boli iba vo vzdialených mestách 박스헤드 다운로드. Preto prišla myšlienka na vytváranie aktivít priamo v obci, a aj pre iné mamičky, ktoré sú doma zatvorené s malými deťmi.“ Počiatočný nápad premenila na realitu s pomocou ďalších mamičiek, ktorým boli Jana Šimová a Barbora Chylová WindowsXp Minesweeper. „Každá máme iné zručnosti, ktoré využívame pri vedení Materského centra Jelenček – Veronika manažment, Janka legislatívu a administratívu, Barbora kreatívu,“ vysvetľuje iniciátorka 블로그 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

Začiatok realizácie datuje do júla 2015, keď tento návrh Veronika Martinkovičová ako zástupkyňa mamičiek predniesla na zasadnutí obecného zastupiteľstva: „Dostali sme dve podmienky, založiť Občianske združenie a zozbierať podpisy mamičiek, ktoré chcú MC navštevovať qr코드 파일 다운로드. Dohodli sme sa s mládežníckou iniciatívou a vzniklo OZ Lepší Dolný Lopašov na čele s Jakubom Tomišom. Toto OZ zastrešuje Materské centrum ako jednu zo svojich hlavných činností.“

 

Dolny Lopasov (3)Spoločne zozbierali potrebné podpisy a na nasledujúcom zasadnutí obecného zastupiteľstva v septembri, sa už občianske združenie dohodlo so zástupcami obce na poskytnutom priestore a ďalších podmienkach Peiko download. „ Potom to už malo rýchly spád,“ uvádza Veronika, “spravili sme veľkú upratovaciu brigádu, kde sme všetko dali do poriadku, položili koberce, umyli okná a zariadili priestor 파인 프린트 다운로드. Na slávnostnom otvorení Materského centra vo štvrtok 15. októbra sa ukázalo 30 detí prevažne v predškôlkarskom a škôlkarskom veku v sprievode svojich mám alebo oboch rodičov turbo c. Skoro sme nestačili kapacitne, ale nakoniec sme to zvládli. Mali sme napečené koláče a pochutinky, fotili sme sa s maskotom a rozdávali darčekové taštičky od sponzorov.“

Dolny Lopasov (1)Materské centrum Jelenček sa nachádza v centre obce a to priamo v budove Obecného úradu na druhom poschodí linux vim. Má samostatný vchod zo zadnej strany. MC bude otvorené v utorky doobeda (9:00-12:00 hod.) a vo štvrtky poobede (15:00-18:00 hod.) „Pripravená je voľná herňa, ale aj rôzne aktivity orientované na detičky alebo mamičky. Každý mesiac bude zverejnený program Materského centra Jelenček,“ pokračuje organizátorka chodu centra. Materské centrum funguje ako jedna z hlavných činností OZ Lepší Dolný Lopašov, kam patria aj iné aktivity ako napríklad obecné noviny Dobrý deň, Dolný Lopašov. „Mamičky zo susedných obcí sú tiež vítané. Oslovili sme najmä Dechtice, Chtelnicu, Lančár, Kočín, Šterusy… Keďže sme z väčšej časti financovaní z obecného rozpočtu,rozhodli sme sa od mamičiek, ktoré nie sú od nás, vyberať symbolické vstupné 0,50€,“ dopĺňa. Ďalšie financie na prevádzku chcú získať nielen príspevkom od obce či sponzorov, ale aj vlastnou činnosťou, napríklad predajom výrobkov mamičiek, ktoré vzniknú počas aktivít centra.

Dolny Lopasov (5)Pozrite si aj krátke časozberné video o tom, ako vzniklo Materské centrum Jelenček pod záštitou novovzniknutého občianskeho združenia Lepší Dolný Lopašov, možno bude pre čitateľov inšpiráciou.

Veronika Martinkovičová/red, foto: FB Materské centrum Jelenček

REKLAMA