Úvod Koktail Detské ihriská sú zázračným miestom, ktoré neprinášajú len radosť

Detské ihriská sú zázračným miestom, ktoré neprinášajú len radosť

REKLAMA

Odborníci sa zhodujú v tom, že deti by mali tráviť oveľa viac času vonku, s rodičmi či kamarátmi, ako zatvorené v izbe pri počítači, tablete či pred televíznou obrazovkou wind or a little wedge. A práve detské ihrisko im túto možnosť ponúka. Mnohí rodičia si to možno ani neuvedomujú, ale detské ihrisko je veľkým prínosom aj pre dospelých. 

„Detské ihriská majú pre ľudí nesmiernu spoločenskú hodnotu hp laptop touchpad driver. Vytvárajú priestor, kde trávia čas nielen deti, ale aj ich rodičia, starí rodičia a dokonca i starší súrodenci sa na ihriská radi vracajú. Tým najmenším poskytujú ihriská predovšetkým bezpečné miesto na spontánnu hru, možnosť v bezpečí vyliezť do nových výšok a s výskotom sa spustiť zasa dolu, obzrieť si a ohmatať nové materiály a farby, učiť sa novým pohybom a hrám, skúšať si na bezpečnom mieste hranice vlastnej odvahy a zvážiť vlastné schopnosti,“  hovorí psychologička Sylvia Dančiaková Download the android image.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Staršie deti si na ihriskách trénujú v rámci hry s rovesníkmi, ale aj v kontakte s inými dospelými najmä svoje sociálne a komunikačné zručnosti 크롬 영화 다운로드. „Učia sa riešiť konflikty, obhajovať si vlastný priestor a názory, učia sa rešpektovať rovesníkov a spolupracovať, zasmiať sa i poplakať v rámci všetkých tých emocionálne nabitých udalostí,“ hovorí psychologička 윈도우 10 인터넷 익스플로러 다운로드.

„Pre rodičov sú ihriská miestom, kde majú možnosť sledovať pokroky svojich ratolestí,“ tvrdí S. Dančiaková. „Môžu tu tiež spoznať nových priateľov, s ktorými ich spája to, že majú v rovnakom čase malé deti, a teda i veľmi pravdepodobne podobný denný režim a preferencie Fallout 4. Spoločne s inými rodičmi alebo starými rodičmi sa môžu spolu podeliť o všetky tie detské témy – od zdravej stravy, vhodných sladkostí cez módu až po inšpiratívne rozvíjajúce hračky, motivujúce činnosti a rešpektujúci výchovný prístup.“

Ihrisko je miesto, kde môže prísť jeden rodič s dvoma i viacerými deťmi rôznych vekových kategórií a každé bude mať možnosť do sýtosti sa spontánne zabaviť bez toho, aby sa deti navzájom obmedzovali spring bulletin board. Aj pre starých rodičov sú ihriská predovšetkým bezpečným miestom, kde môžu spolu so svojimi vnúčatami zažívať radosť z hry bez zbytočných obáv, či je to vhodné pre deti ich detí 유니코드 다운로드.

„Detské ihriská sú zázračným miestom sociálnej komunikácie. Sú miestom, kde to jednoducho žije, kde sa odohráva veľká časť prvého kontaktu detí v novom širšom sociálnom prostredí – a bezpečné detské ihriská sú určite tým pravým miestom na prvé stretnutia detí s veľkým svetom,“ uzatvára Sylvia Dančiaková Download Acronis 2018.

-TS Lidl/Foto: Mesto Piešťany-

REKLAMA